Bulwersująca sprawa Polaka w Ottawie

0
Policja w Ottawie prowadzi śledztwo aby ustalić w jaki sposób doszło brutalnego ataku na starszego człowieka w jego własnym fomu, a następnie uwięzienia go na 75 dni, kiedy zadzwonił pod numer 911 o pomoc. Marian Andrzejewski, lat 74,malarz, którego prace są wystawione w Canadian War Museum, wezwał 911 po tym jak dwaj mężczyźni włamali się do jego mieszkania w Ottawie w październiku 2010 roku, okradli go i pobili go dotkliwie.
Ale zamiast uzyskania pomocy, Andrzejewski został skarcony przez dyspozytorkę kiedy usiłował porozumieć się z nią łamaną angielszczyzną i skończył w kajdankach, kiedy policja w końcu przyjechała.

Marian Andrzejewski

Dyspozytorka nie próbowała mu pomagać – kiedy powstarzał “yes”, kazała mu przestać używać tego słowa. Słychać to na nagraniach z rozmowy. Andrzejewski, który uciekł swojej rodzinnej Polski po okupacji hitlerowskiej, był zdenerwowany i przerażony. Kiedy policjanci przybyli na miejsce, sąsiadka matka jednego z napastników oskarżyla Andrzejewskiego o seksualne napastowanie jej. Policja uwierzyła w tę historię i Andrzejewski został oskarżony o molestowanie seksualne i więzienie w domu ofiary. Prawnik Andrzejewskiego James Harbic powiedział, że nie rozumie, dlaczego policja postanowiła wierzyć napastnikomoskarżycielom, z których jeden był karany. Ponieważ nie ma Andrzejewski rodziny ani przyjaciół, który zapłaciliby za niego kaucję, Andrzejewski spędził 75 dni w więzieniu. Niedawno ława przysięgłych oczyściła go z wszystkich zarzutów. Policja w Ottawie rozpoczęła pełną analizę owego nieszczęsnego telefonu. Zachowanie dyspozytorki wzburzyło policję. Szef policji w Ottawie przeznaje, że powinnabyłazapewnićdzwoniącemu tłumacza, którego usługi są dostępne bez żadnego problemu.
Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.