Niedługo igrzyska w Toronto

0
Toronto przygotowuje się do goszczenia Ontario Summer Games, które rozpoczną się za niecałe 100 dni. Kiedy do początku igrzysk zostało dokładnie 100 dni organizatorzy, wolontariusze, sportowcy i działacze zgromadzili się na Nathan Phillips Square rozpoczynając oficjalne odliczanie do ceremonii otwarcia igrzysk. Miasto Toronto jest gospodarzem Ontario Summer Games 2012, największej wielodyscyplinowej imprezy sportowej w Ontario, która odbędzie się w dniach od 16 do 19 sierpnia. Niektóre imprezy odbędą się jeszcze przed otwarciem igrzysk 14, 15 i 16 sierpnia. Igrzyska zgromadzą około 2500 sportowców-amatorów rywalizujących w 28 dyscyplinach sportowych w wielu obiektach na terenie Toronto i okolic (Brampton, Caledon, Oshawa, Catharines i Welland), a także trenerów, menedżerów i działaczy z całej prowincji. Jest to wyjątkowa okazja dla wielu młodych sportowców, jako że wielodyscyplinarne igrzyska są świetnym pierwszym krokiem do wielu zawodów krajowych i międzynarodowych.
W czasie spotkania zaprezentowano oficjalną maskotkę igrzysk Bruce the Moose, projekty medali. Już rozpoczęto sprzedaż biletów wstępu na ceremonię otwarcia i wszystkie 28 imprez sportowych, w cenie 25 dolarów. Przy organizacji igrzysk miasto współpracuje z ontaryjskim Ministerstwem Turystyki, Kultury i Sportu, Sport Alliance Ontario, Toronto Sports Council i TourismToronto.
Rahul K. Bhardwaj, prezes 2012 Ontario Summer Games, powiedział, że do pomocy przy imprezie jest już zapisanych ponad tysiąc wolontariuszy. Informacje: http://www.2012ontariosummergames.ca.
Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.