Hotele oddają łóżka potrzebującym

0
Portugalskie hotele dzielą się łóżkami ze swoich apartamentów z ubogimi rodzinami oraz instytucjami opieki społecznej. Udział w akcji “1 Materac, 1 Serce” zadeklarowało już ponad pół tysiąca placówek hotelowych. Jak poinformował przewodniczący Portugalskiego Stowarzyszenia Hoteli (AHP) Miguel Judice, głównym odbiorcą hotelowych łóżek i materaców będzie organizacja charytatywna Portugalska Unia Miłosierdzia, która następnie ma przekazywać je osobom potrzebującym. Inicjatorzy niecodziennej kampanii zapowiadają gotowość do współpracy także z innymi pozarządowymi organizacjami społecznymi.
http://www.freedigitalphotos.net

http://www.freedigitalphotos.net

“W pierwszej kolejności akcją zostaną objęte najpopularniejsze regiony turystyczne Portugalii, takie jak Algarve, aglomeracja lizbońska oraz centrum kraju. Chcemy poprzez naszą kampanię pokazać, że trudna sytuacja wielu ubogich rodzin nie jest nam obojętna i że solidaryzujemy się z Portugalczykami w potrzebie” – powiedział Judice. Inicjatywa dzielenia się z ubogimi hotelowymi łóżkami spotkała się wśród portugalskich przedsiębiorców z dużym entuzjazmem. Władze AHP zapowiedziały, że większość członków stowarzyszenia pozytywnie ustosunkowała się do pomysłu rozszerzenia akcji o inne akcesoria hotelowe, takie jak ręczniki, szlafroki, koce, pościel oraz meble.
Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.