Pomóżmy Eddie’emu Zawadzkiemu (najnowsze informacje o Eddie’em)

2

Wielkie serce, życzliwość wobec innych. I misja. Eddie Zawadzki to postać znana i w Kanadzie i w USA, w kanadyjskich kręgach sportowych, i w kręgach polonijnych. Pomagał, wspierał, dawał… Teraz po raz pierwszy potrzebuje pomocy innych.

W tych pierwszych kręgach – od lat jest cenionym komentatorem i dziennikarzem sportowym specjalizującym się w boksie i kickboxingu, promotorem wydarzeń sportowych. Organizował i brał udział w promocji wydarzeń sportowych z udziałem takich gwiazd jak Muhammad Ali, George Chuvalo, Floyd Patterson oraz Don Cherry.  Reklamował mecze bokserskie znanych pięściarzy, jak Hilton Bros, Billy the Kid Irwin oraz wspierał drużyny bokserskie ze Stanów Zjednoczonych, Polski, Włoch oraz Ameryki Południowej.

Ma na swoim koncie książkę o NHL „Ultimate Canadian Sports Trivia Books“ w dwóch tomach.

Ze względu na swoją historię rodzinną Eddie jest bardzo oddany sprawom polskim. Jego rodzice przyjechali do Kanady po wojnie. Wychowany w Etobicoke, w wielkiej miłości Polski. Mama – 94-letnia Wanda, która przeżyła obóz koncentracyjny – jest największą przyjaciółką i nieodłączną towarzyszką swego syna. Ta czarująca starsza pani emanuje ciepłem. Gdy poznałam ją, mocniej zabiło mi serce – tak podobna do mojej zmarłej niedawno Mamy…

This slideshow requires JavaScript.

Eddie postanowił wykorzystać swoją wiedzę i kontakty, aby rozpropagować znanych na tym kontynencie Polaków. Stąd jego książka „The Poles in the New World“, w której ukazuje sylwetki 50 znanych Polaków. Została ona wydana po angielsku i po polsku.

Kolejna pozycja autorstwa Zawadzkiego to „Poles in the New World: The New Generation“, przedstawiająca 50 współcześnie żyjących i działających Polaków. Promocja książki odbyła się w Konsulacie RP w Toronto 22 listopada 2013 roku.

Eddie – najczęściej z Mamą – odbywał dziesiątki spotkań autorskich, na których mówił o książce i podpisywał swoje książki. Do czasu…

Atak cukrzycy i wynikająca z tego konieczność amputacji części stopy były wielkim szokiem dla niego i Mamy. W czasie operacji Eddie doznał ataku serca.

Trudno było wyobrazić sobie rozstanie tych dwojga – matki i jej 53-letniego syna. Na szczęście, lekarze w szpitalu St. Joseph’s dali im możliwość bycia razem. Potem Mama ma pojechać do znajomych. Są jeszcze ukochane przez oboje zwierzaki – dwa psy i kot. Na razie są one pod dobrą opieką.

Eddie’ego czeka długa rekonwalescencja. Jak mówił mi,długie  tygodnie w szpitalu, nauka chodzenia, walka z cukrzycą i problemem z sercem. Szok utraty stopy to osobny, ale jakże ogromny problem.

Myślę, że my, Polonia, powiniśmy choćby najmniejszymi datkami wspomóc Eddie’ego i jego mamę. Dopóki Eddie jest przykuty do łóżka, a potem w trakcie rehabilitacji, pozbawieni będą wszelkich dochodów.

PONIEDZIAłEK: Odwiedziłam Eddie’ego i jego mamę w szpitalu. Amputacja to straszne przeżycie, ale on jak zawsze wierzy w to, że da radę. Mama żyje miłością do syna i wiarą w to, że wszystko będzie dobrze. Pomoc jest bardzo potrzebna.

SRODA: Lekarze przewidują kolejną operację – konieczne będzie amputowanie nogi poniżej kolana.

PIATEK: Operacja została przeprowadzona dzisiaj – udała się w 100 proc. Eddie jest wdzięczny wszystkim za wsparcie.

•••

Akcję pomocy prowadzą też kanadyjscy przyjaciele i współpracownicy Eddie’ego. Oto gdzie można wpłacać donacje PayPalem (proszę zaznaczyć, że to pomoc OD POLONII dla Eddie’ego):

https://www.paypal.com/ca/webapps/mpp/send-money-online

a jako email proszę wpisać: 1edwardzawadzki@gmail.com

Jeżeli ktoś chce przekazać pieniądze w inny sposób, prosimy o kontakt z „Gazetą“ – redakcja@gazetagazeta.com lub 416-262-0610.

Zdjęcia z promocji książki E. Zawadzkiego w Konsulacie RP w Toronto:

This slideshow requires JavaScript.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

2 Comments

  1. Tragizm Eddie’s wzruszyl mnie doglebnie! Niestety, ze sama jestem chora [Disability Canadian Pension] toz wielkim entuzjazmem chcialbym pomodz osobie, szczegolnie z tak wspanialymi osiagnieciami jakim jest Eddie Zawadzki. Jestem malarka, mieszkajaca od 1982 roku w Halifax, Nowa Szkocja i bylabym zaszczycona podarowac ze swojej kolecji jeden z abstraktow, zatytuowany ‘Friendship’ – oil on 20”x20” canvas. Cena galeryjna $2500. Calosc przeznaczam dla cierpiacego Eddie. Dlatego prosze Szanowna Redakcje o propagowanie mojej incjatywy i odpowiedz na moj odzew. Z gory serdecznie dziekuje za pomoc! Kontakt: wanda@nsspa.ca lub przez Wanda Szubielski Face Book.

  2. To smutne, pamiętam tego pana z podpisywania książek. Uważam, że ktokolwiek może powinien go wesprzeć.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.