Kacperek czeka na pomocną dłoń

1

W tym tygodniu na naszym profilu rozgościł się uroczy Kacper Pietrzyk. Dumny pierwszoklasista. Chłopiec cierpi na Zespół Dziecka Wiotkiego.

Kacperek urodził się 26 lutego 2008 jako zupełnie zdrowiutki maluszek z 10 pkt w skali Apgar. Aż do 6. tygodnia życia chłopiec rozwijał się prawidłowo, kiedy nagle coś zaniepokoiło rodziców. Zaczęły się problemy z rączkami. Z biegiem czasu chłopiec nie potrafił sam przytrzymać główki, chociaż miał już 3 miesiące. Nikt nie przypuszczał, że to dopiero początek walki z tak trudną chorobą…

Rodzice szukali dla pomocy wszędzie, bo stan chłopca się pogarszał i nie tracili nadziei, że syn z tego wyjdzie. 7 grudnia chłopiec przestał sam oddychać. W szpitalu podłączono respirator.

W styczniu 2009 roku lekarze założyli Kacperkowi PEG (Przezskórna Endoskopowa Gastrostomia), przez którą jest karmiony do dzisiejszego dnia. Tak mijały dni, tygodnie…

Orzeczono, że w najbliższych miesiącach, a nawet latach maluch nie poradzi sobie z samodzielnym oddychaniem, dlatego w połowie marca wykonano zabieg tracheotomii.

This slideshow requires JavaScript.

Obecnie Kacper ma już 6,5 roku i nadal sam nie oddycha – funkcje życiowe są podtrzymywane przez respirator. Przechodzi domowe rehabilitacje i właśnie dzięki temu są wspaniałe efekty! Chłopiec potrafi już poruszać rączkami i nóżkami! Bawi się zabawkami, układa klocki i maluje kredkami. Potrafi mówić! Lekarze bardzo się dziwią, bo to prawie niemożliwe przy tak ogromnej rurce. Ba! Kacper nawet śpiewa. Obecnie jest też uczniem pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Mamy głęboką nadzieję, że kiedyś w końcu wyzdrowieje i będzie taki jak jego rówieśnicy, ale do tego potrzebne jest leczenie i rehabilitacja, która jest bardzo droga. To jedyna i wielka szansa dla Kacperka na bycie zdrowym chłopcem.

W tym właśnie chłopiec potrzebuje Państwa pomocy. Chciałby poczuć jak to jest móc chodzić, biegać, grać w piłkę z tatą, chodzić na zakupy z mamą i bawić się z braciszkiem.

Co by powiedział nam Kacper? Może: kiedyś zobaczycie, że w końcu stanę o własnych siłach i pokażę, że siła woli jest tak wielka, że nawet po takich przejściach można stać się zdrowym człowiekiem. Obiecuję, że będę ćwiczył i ćwiczył z całych sił i próbował żyć samodzielnie, aby już nigdy nie zobaczyć łez strachu i bólu w oczach mojej kochanej mamusi… To moje największe marzenie…

Kacper ma swoją stronę na Facebooku, na której można przeczytać jego historię od urodzenia oraz zobaczyć jego życie codzienne.

Zbiórka pieniędzy na Siepomaga: Kacper jest podopiecznym Fundacji Kawałek Nieba: Bazarek Kacperka:

Cegiełka Charytatywna na Allegro: http://allegro.pl/cegielka-charytatywna- na-rehabilitacje-kacperka- i4751608352.html

Pomóc Kacperkowi można dokonując wpłaty na konto:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba” Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: 168 pomoc w leczeniu Kacpra Pietrzyk

Wpłaty zagraniczne: PL10109011020000000116058968 swift code: WBKPPLPP Tytułem: 168 pomoc w leczeniu Kacpra Pietrzyk

Aby przekazać 1% podatku dla Kacperka: należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “168 pomoc dla Kacpra Pietrzyka”.

Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję
Katarzyna Pietrzyk, mama Kacperka

Poleć:

O Autorze:

Pomagacze

Jest to inicjatywa społeczna kilkuosobowej grupy, mająca na celu niesienie pomocy dzieciom, zmagającym się z chorobą. Chcielibyśmy wspomóc ich rodziców w walce o środki finansowe na kosztowne leczenie. Naszym celem jest zebranie 100 tysięcy osób w tym jednym miejscu, które na hasło „jest akcja, wpłacamy”, podarowałyby od siebie symboliczną złotówkę na konto fundacji, w której znajduje się dane dziecko.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.