Możliwości inwestycyjne

0

Inwestowanie polega najpierw na odkładaniu finansowych środków, a następnie wykorzystaniu ich w celu pomnożenia pieniędzy.

Dlatego trudno jest sformułować stałą oraz uniwersalną listę, na której znalazłyby się możliwości inwestycyjne. Należy także pamiętać, że nie zawsze od razu wiadomo, czy istnieje szansa na większy zarobek.

Często jest to uzależnione od inwestora, ponieważ to właśnie on (czyli Ty) musisz dostrzec i wykorzystać sprzyjającą okazję do inwestowania w celu uzyskania dochodu na danej inwestycji. Do prostszych sposobów zainwestowania swoich oszczędności możemy zaliczyć oprocentowane konto oszczędnościowe oraz lokaty.

Warto również wziąć pod uwagę kupno nieruchomości lub ziemi. Jeżeli mamy duże pieniądze, to takie inwestycje są najlepszym sposobem na pomnożenie oszczędności.

Ale jeżeli tej większej gotówki nie posiadamy to poza rynkiem kapitałowym inwestor ma do dyspozycji wiele innych, alternatywnych możliwości inwestycyjnych.

Możemy również pomyśleć nad inwestycją alternatywną typu Syndicate Mortgages polegającą na inwestowaniu w kanadyjski rynek nieruchomości. Musimy jednak w takiej sytuacji posiadać solidną wiedzę i doświadczenie w tej branży.

Jeżeli nie mamy 100% pewności w co warto zainwestować, informacje takie możemy uzyskać u doradcy inwestycyjnego, który umiejętnie dostosuje portfel inwestycyjny do możliwości i potrzeb finansowych. Rozmowa taka przybliży wiedzę o popularnych inwestycjach typu Syndicate Mortgages polegającą na zainwestowaniu środków pieniężnych w określony deweloperski projekt budowlany.

Więc, może wyjaśnię w skrócie na czym te inwestycje polegają. Otóż tak jak banki pożyczają na procent, Ty jako inwestor pożyczasz swoje pieniądze deweloperowi na dany projekt by później po podpisaniu umowy otrzymywać zyski ze stałego oprocentowania wypłacanego kwartalnie. Taka inwestycja (pożyczka hipoteczna) ma pełne zabezpieczenie w nieruchomości (land & building) oraz rejestrację na tytule własności.

Firmy takie jak Fortress Real Capital czy Hi-Rise Capital zajmują się zbieraniem funduszy na cele deweloperskie i pomagają w finansowaniu różnego typu projektów budowlanych.

Aktualnie renomowane firmy deweloperskie takie jak Lamb Development Corporation, Citizen Development Group, Sierra Building Group czy Carlyle Communities i Berkley Developments, współpracujące ze znanymi i doświadczonymi firmami budowlanymi mają do zaoferowania kilka projektów budowlanych w centrum Toronto, Oakville i innych kanadyjskich miastach.

Mam dostęp do wielu bardzo ciekawych projektów budowlanych, które wygenerują zyski ze stałego oprocentowania od 8%- 12% rocznie od włożonego kapitału. Dodatkowo można uzyskać bonus na zakończenie projektu.

Aktualnie mogę zaoferować kilka projektów budowlanych w centrum Toronto i innych miastach Ontario i Kanady. Dostępne są 2-letnie, 3-letnie, 4- letnie oraz 5-letnie terminy inwestycji. Minimum inwestycji to 25.000- 30.000 dol.

Inwestując w te projekty można użyć gotówki lub pieniędzy z konta oszczędnościowego lub emerytalnego RRSP, TFSA, LIRA, RRIF oraz RESP. Istnieje możliwość przelewu z tych kont na inwestycje.

Jeśli chcesz się dowiedzieć w jaki sposób zwiększyć swoje dochody poprzez inwestowanie w kanadyjski rynek nieruchomości to się nie wahaj i zadzwoń. Udzielę wszelkich niezbędnych informacji na ten temat i pomogę w wyborze inwestycji.

Zdzisław Garbacz
Mortgage Investment Agent
Lic #13000810
Direct: 647-298-0865

Poleć:

O Autorze:

Contributor

Materiał nadesłany do redakcji.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.