Uwaga inwestorzy!

0

W ostatnim latach w Toronto i okolicach prawie każdego miesiąca jest ogłoszenie w środkach masowego przekazu, że przybędzie nowy projekt budowlany typu kondominium lub budynek apartamentowy do wynajęcia. Ponadto niektórzy deweloperzy przekształcają istniejące już budowy kondominiów na projekty apartamentowe do wynajęcia. Dlaczego więc następuje takie nastawienie i taka zmiana myślenia wśród deweloperów. Otóż w ostatnich 25 latach nie wybudowano w Toronto i innych większych miastach Kanady żadnego budynku apartamentowego dla chętnych do wynajęcia. Większość z nich została wybudowana w latach 60-tych i 70- tych.

Eksperci od nieruchomości przewidują duże zmiany w tej dziedzinie i mówią, że nadchodzi “Rental boom”. Okazuje się, że zapotrzebowanie na kondominia i apartamenty będzie wzrastać z roku na rok. Ponadto pomimo prognozy, że ceny kondominiów będą spadać i nastąpi załamanie rynku, ceny wzrosły od 3% do 5%, a ceny apartamentów do wynajęcia średnio wzrosły do 1%. Jest to bardzo dobra wiadomość dla inwestorów, którzy planują inwestycje w ten rynek nieruchomości. W zeszłym miesiącu średnia cena domu w Toronto przekroczyła wartość 1 miliona dol., więc można zapytać kto może sobie pozwolić na kupno domu za 1 milion dol.? Napewno niewielu, z wyjątkiem tych, którzy nabyli nieruchomość co najmniej 5 lat temu i zyskali na wartości domu. Z pewnością do tej grupy nie należą Ci co będą kupowali pierwszy raz. Niektórzy deweloperzy doskonale o tym wiedzą i bez obawy decydują się na przekształcanie projektów budowlanych na wynajem, zamiast sprzedaży tych apartamentów na własność.

Również w bliskiej przyszłości duża grupa emerytów będzie pozbywała się domów na rzecz wynajmowania, także ceny wynajmu i ceny kondominiów będą szły w górę. Nowa generacja to ludzie młodzi w wieku do 35 lat, którzy zakładając rodziny szukają nowych wyzwań i doświadczeń i bardzo często zmieniają miejsca zamieszkania ze względu na prace. Więc dla tej grupy ludzi kupno kondominia czy wynajem apartamentu jest najlepszym rozwiązaniem ze względu na cenę. Patrząc w przyszłość rynek nieruchomości “condo” i “rental” zapowiada się obiecująco gdyż ludności w Toronto i innych miastach Kanady corocznie przybywa kilka tysięcy z powodu sprzyjającej polityki emigracyjnej. Więc zapotrzebowanie na kondominia i na wynajem będzie jeszcze większe w nadchodzących latach.

Reasumując bieżącą sytucję na rynku nieruchomości możemy stwierdzić, że są bardzo sprzyjające możliwości dla grupy inwestorów posiadających większe zasoby gotówki na kupno kondominia na wynajem. Ale trzeba pamiętać, ze kupując dom czy kondo musimy się liczyć się z wysokimi kosztami utrzymania tych inwestycji. Są to podatki od nieruchomości, transfery, no i duży kredyt hipoteczny. Więc, żeby nie mieć dodatkowych wydatków i stresu spora część inwestorów decyduje się na inwestycje alternatywne typu Syndicate Mortgages. Tego rodzaju inwestycje są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą mieć dodatkowego stresu związanego z kupnem nieruchomości lub dla inwestorów niezadowolonych z lokat bankowych i funduszy inwestycyjnych. Stając się inwestorem w Syndicate Mortgages inwestujesz w konkretny projekt budowlany typu kondo lub apartamentowiec do wynajmu poprzez udzielenie pożyczki hipotecznej dla dewelopera. Ten rodzaj inwestycji jest dostępny dla każdego indywidualnego inwestora, który jest gotowy powierzyć swoje środki finansowe deweloperowi by w zamian otrzymywać spore zyski ze stałego oprocentowania od 8% – 9% rocznie od sumy zainwestowanej. Dodatkowo w niektórych projektach inwestor ma możliwość udziału w zyskach na zakończenie projektu.

Firmy takie jak Fortress Real Capital czy Hi-Rise Capital zajmują się zbieraniem funduszy na cele deweloperskie i pomagają w finansowaniu różnych projektów budowlanych. Aktualnie renomowane firmy developerskie takie jak Lamb Development Corporation, Citizen Development Group, Fernbrook Homes, Fusion Homes i Sierra Building Group współpracujące ze znanymi firmami budowlanymi mają do zaoferowania kilka projektów budowlanych w centrum Toronto, Oakville, Guelph i w innych kanadyjskich miastach.

Inwestując w te projekty możesz użyć gotówki lub kapitału z kont oszczędnościowych lub emerytalnych typu RRSP, TFSA, RRIFI LIRA. Istnieje możliwość transferu środków z tych kont na inwestycje. Dostępne są 2-letnie, 3- letnie, 4-letnie oraz 5-letnie terminy inwestycji. Minimum inwestycje to 30.000 dol. Mam dostęp do wielu bardzo ciekawych projektów budowlanych.

Jeśli chcesz się dowiedzieć w jaki sposób zwiększyć swoje dochody poprzez zainwestowanie w kanadyjski rynek nieruchomości lub potrzebujesz pożyczki hipotecznej o niskim procencie na zakup domu, kondominium lub innej nieruchomości udzielę Ci niezbędnych informacji na ten temat i pomogę w wyborze inwestycji. Zainteresowanych proszę o kontakt.

Zdzisław Garbacz
Direct: 647-298-0865

Poleć:

O Autorze:

Contributor

Materiał nadesłany do redakcji.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.