Nowa książka naszego współpracownika

0

doktor_ksiaka_polacy_we_wloszech-1

W 2015 roku Andrzej Chodacki napisał powieść o dramacie mieszkańców Drezna w czasie nalotu dywanowego w nocy z 13 na 14 lutego 1945 r. Śmierć poniosło wówczas około 200 tysięcy cywilów.

Powieść opowiada o losach ukraińskiego  lekarza Ostapa Seliańskiego, który zginął w czasie nalotu – operując pacjenta, nie zostawił go mimo bombardowania i obaj zginęli.
http://www.wydawnictwo-lena.pl/selianski.html

Powieść„ Doktor Seliański” została przetłumaczona na język ukraiński.

Oto co o książce pisze Longin Jan Okoń, Prezes Honorowy Zarządu Oddziału Związku Literatów Polskich w Lublinie:

Powieść pod tytułem „Doktor Seliański” jest wypełniona miłością bliźniego. Autor powieści, doktor Andrzej Chodacki z bólem kreśli obrazy wszelkiego draństwa i zbrodni, które przetaczają się przez naszą piękną planetę. A czynią to ludzie mimo odwiecznych praw Bożych i pouczeń.
Chodacki w swych utworach ukazuje tę bolesną prawdę bez osłonek, w sposób dotykalny i realistyczny, piętnując wszelką zbrodnię i zło, w imię Bożej miłości bliźniego.
Równocześnie maluje słowami ludzi, którzy są bez skazy, i którzy żyją i postępują zgodnie z nauką Chrystusa. W ten sposób uczy jednostki ( także narody) szanować się i żyć w braterskiej
miłości.
Andrzej Chodacki opisuje to wszystko w powieści „Doktor Seliański”, w niezwykłej formie artystycznej, w plastycznych obrazach, które głęboko wzruszają i równocześnie wychowują.
Andrzej Chodacki 
Doktor Seliański 
Wydawnictwo „Lena” 
Wrocław 2015 
s. 108 s., format: 20,5×12,5 cm, oprawa twarda
doktor_ksiaka_polacy_we_wloszech-1
Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.