Uwaga, ludzie starsi!

0
We wrześniu zostanie wydany wyrok na 60-letniego Davida Klimitza, który już w czerwcu został skazany za kradzież ponad 5 tys. dol. i oszustwo na wysokość ponad 5 tys. dol. Dotyczyło to ograbienia jego 90-letniej matki z setek tysięcy dolarów jej oszczędności życia i doprowadziło do tego, że mieszkanka Markham Royale Klimitz była zmuszona opuścić dom seniora, w którym mieszkała. Pozostałe dzieci syn i córka opowiadały w czasie rozprawy sądowej do jakiego szoku doprowadziła ta sytuacja ich matkę, kiedy zorientowała się, że na jej koncie w banku jest 14,54 dol. Jak zeznawał drugi jej syn Ron Klimitz, szybka śmierć matki była na pewno spowodowana tym co się jej wydarzyło. Royale wychowywała troje dzieci, prowadziła bardzo oszczędny tryb życia. Oboje rodzice rzadko wydawali pieniądze na siebie, jednakże wspierali dzieci i pomagali im finansowo. Mąż Royale Salomon zmarł w 2007 roku i wtedy jego żona odziedziczyła cały majątek rodzinny, który wart był 557 tys. dol. Zawierzyła go synowi Davidowi, który miał upoważnienie do wszystkich kont.
Od 2007 do 2010 roku David pobrał wszystkie pieniądze z jej konta na swoje inwestycje, przekierowując wyciągi bankowe na inny adres aby matka nie wiedziała o tym. Po opuszczeniu prywatnego domu seniora Klimitz przeprowadziła się do córki i spłacała zadłużenie pięciu nieopłaconych miesięcy za poprzednie swoje locum ze swojej niewielkiej emerytury, a następnie zmarła w 2014 roku.
W ramach rad co robić w takich sytuacjach zaleca się: • desygnowanie dwóch osób, które mają prawo do dysponowania majątkiem, najlepiej takich, które nie za bardzo się lubią bo wtedy będą się nawzajem pilnować, • ustanowienie pełnomocnika, kiedy się jest jeszcze całkowicie sprawnym umysłowo
• przekazanie informacji, że taki pełnomocnik finansowy istnieje bankom, wszelkim doradcom finansowym, a także skorzystanie z ewentualnych restrykcji, które mogą stanowić np. że osoba posiadająca pełnomocnictwo nie ma prawa używać pieniędzy do takich czy innych celów.
Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.