Przemyślenia przelane na papier

3
Zbrodnia Takiej zbrodni świat cywilizowany dotąd nie widział. Jeśli zatem pragnie ją poznać powinien przyjechać do naszego kraju. Trwa bowiem w nim wielka wycinka, nie jakaś tam wycineczka, lecz zbrodnia na starych dębach i wszystkiego, co się podoba panu ministrowi ds.drzew. Rżnie na prawo i lewo. Na pytania co się dzieje, odpowiada niezrozumiałym charczeniem istoty cielesnej podobnej do zbója. Tak oto Polska znalazła się na dnie cywilizowanego świata. W imię i w obliczu prawa. “Jeśli Pan Bóg chce kogoś ukarać, tu mu najpierw rozum odbiera” (Fiodor Dostojewski “Idiota”). UWAGA: Już po napisaniu przeze mnie powyższego tekstu głos zabrał pan Jarosław Kaczyński. Kocha koty, pewnie także i drzewa, skoro nagle zastopował harce tego ministra od siedmiu boleści.

•••

Było, ale się zmyło To co dzieje się w Polsce Zachód przyjmuje obojętnie. Widać to po lekturze prasy francuskiej, niemieckiej, a już włoska, brytyjska, skandynawska, nie mówiąc o szwajcarskiej, milczą jakby nas nie było. Eldorado trwało ćwierć wieku. Było i się zmyło. Napinamy co prawda “mocarstwowe” muskuły, lecz żadna z tego korzyść. Samotni i słabi, choć krzykliwi, milowymi krokami podążamy tam, gdzie już byliśmy. Do przedsionka Europy. Żeby to jeszcze była wsi wesoła, wsi spokojna. A tu – prowincjonalny cyrk z przytupem. Ratuje nas dwóch: brylujący na politycznych salonach Tusk i kopiący po mistrzowsku piłkę Lewandowski. Lepszy rydz (dwa rydze) niż nic.

•••

Śmiejmy się Ostatnio czort jakiś gmatwa na FB do tego stopnia, że mnie zdenerwował, ponieważ niczym czołg wtoczył się na moje podwórko. Nie będę jednak opisywał szczegółów. Najlepszym atakiem jest obojętność. Zaś jeszcze lepszym humor. A więc kilka dowcipów wziętych z życia, dla rozweselenia choćby samego siebie: – Proszę spojrzeć co się narobiło! Władze kąpią się w luksusie i przy okazji z całego kraju chcą zrobić jedno miasto. I co, chce pan to naprawić?Ależ skąd, chcę uczestniczyć w tym luksusie. – Dlaczego budynek Sejmu jest u nas okrągły? A czy widziałeś kiedyś kwadratowy cyrk! – Kto jest najmądrzejszy w Sejmie? Zwiedzający. – Jaki jest podstawowy warunek bezpieczeństwa kraju? Wręczanie stopni generalskich rekrutom. Listę dowcipów wziętych z życia można ciągnąć do następnego dnia i to jest dowód, że żyje nam się jak u Pana Boga za piecem.
Poleć:

O Autorze:

Jerzy Klechta

Jerzy Klechta – dziennikarz prasowy i telewizyjny. W zawodzie od przeszło 50 lat. Autor ponad 20 książek.

3 Comments

 1. herbetkobogdan@gmail.com on

  Pani Malgosiu-czy w komentarzu Mirka pani sie nie zgadza tylko z tym jednym? Jezeli tak to to zadna jest ta uwaga w stosunku do dowodow komentatora!.Pzdr

 2. Widzę że nie w smak Panu krytyczne opinie i usuwa Pan komentarze.
  Opisuje Pan rzeczywistość wykreowaną w mediach które Pan ogląda.
  Z całym szacunkiem, daje się Pan rozgrywać jak dziecko.

  Może o konkretach,
  gdzie Pan był w latach 2007-2015 gdy rozkradano Polskę na niespotykaną skalę. (Wg Pana to czas prosperity)
  To ten bywalec salonów i Pana guru Tusk i jego świta, “uwijali się” a Pan czuł się “europejczykiem”

  cyt.
  “Jeśli ktoś zapytałby się mnie z czym kojarzy mi się okres rządów Platformy i PSL-u, to bez wahania odpowiedziałbym, że z masową wyprzedażą majątku narodowego. W okresie kiedy krajem kierował Donald Tusk konsekwentnie dokonywano prywatyzacji majątku należącego do Skarbu Państwa. Oficjalne statystyki dostępne na stronach Ministerstwa Skarbu Państwa są zatrważające. Przez blisko 7 lat wyprzedano majątek za

  łączną kwotę 58,615 mld zł!

  podane za
  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03629-Najwieksze-prywatyzacje-epoki-Tuska.htm

  podaję link gdzie można sprawdzić. na oficjalnej stronie Ministerstwa skarbu Państwa
  http://www.msp.gov.pl/pl/przeksztalcenia/licznik-prywatyzacyjny/przychody-z-prywatyzacj/35,Licznik-prywatyzacyjny.html

  I tak by można pisać i pisać a Pan tu jakieś dyrdymały o drzewach na działce u przysłowiowego Kowalskiego
  Śmiechu warte…

  Dodatkowo robi Pan wycieczki personalne i obraża ludzi cyt. z Pana textu ” harce tego ministra od siedmiu boleści”.
  Jednoznacznie pejoratywny wydzwięk, do tego żadnych konkretów.

  Konkludując Pana artykuł to typowy przykład manipulacji , zero faktów, żadnych konkretów za to dużo ogólników które nijak przystają do rzeczywistości.

  Do czytających “przemyślenia” autora textu
  Szanowni Państwo warto sprawdzać każde słowo bo nawet porządni ludzie są manipulowani przez media i czasami popełniają błędy a szkoda w poważnym wieku niszczyć sobie reputację (jak autor).

  Pozdrawiam Autora oraz wszystkich czytających
  Mirek

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.