POTUS (President of the United States) i Polska – w punktach

16

• POTUS, taki nastawiony na historię, zapomniał jakoś o wszystkim co w Polsce zostało zrobione po 199O roku, a przecież dzisiejsze wyniki Polski to nie efekt ostatniego roku, co wie i rozumie każdy kto potrafi choć trochę analizować ekomonię, czyż nie?

• POTUS zapomniał o SOLIDARNOŚCI – nie wspomniał o tym światowym fenomenie ani słowem.

• POTUS nie użył słowa “demokracja”. Chyba dość ważne pojęcie, czyż nie?

• POTUS nie wspomniał ani razu o “Unii Europejskiej”.

• Gdzie zniesienie wiz, POTUS?

• Ciekawe, że Mr. Chodakiewicz, który w dużej mierze napisał POTUS-owi mowę, nie jest znanym historykiem Polski, a za to jest postacią budzącą sporo kontrowersji, osobą, którego wersja polskiej historii jest wysoce dyskusyjna.

• Polacy, nie zachwycajcie się, że POTUS wie tyle o polskiej historii – to nie on, tylko autor jego przemówienia,

• Polacy, nie bądźcie naiwni – POTUS już w samolocie zapomniał wszystko, co przeczytał z promptera na Placu Krasińskich. 

• W Hamburgu POTUS spędził sporo ponad dwie godziny (dużo, dużo dłużej niż było planowane) z Putinem. A jeszcze kilka godzin wcześniej w Warszawie wydawało się, że POTUS czuje jak Polak na temat Putina…

• Dlaczego Ukraina nie została zaproszona na szczyt trójmorza?

• Zamiast pławić się w samozachwycie i twierdzić, że POTUS uznał wyjątkowość Polski, warto zastanowić się jaki ma biznes w tych rzeczach, które zagwarantował. POTUS to facet biznesu.

• Polacy, czy macie krótką pamięć i już nie pamiętacie o skandalach z panienkami z konkursu piękności, o wypowiedziach na temat kobiet, o udowodnionych mu kłamstwach itp, itd?

• Tak, Polska jest wyjątkowa w skali świata rozwiniętego, bo znowu, jak za PRL-u, jest jedynym krajem, który bez zastrzeżeń kocha USA i POTUS-a. “He has it easy in Poland”. Co za kontrast w stosunku do tego, co POTUS musi przeżywać u siebie w domu i w Europie Zachodniej. Tam nie zapomina się tego, co mówił i robił (oraz mówi i robi) POTUS. 

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

16 Comments

 1. K. V Unrug on

  Pomijajac polskie poglady od krytycznych do pochwalnych dotyczących Prezydenta Trumpa, on niet tylko czytal ale musiał zaaprobować myśli ujęte w tym przemówieniu. Jest to pierwszy raz od Prezydenta Reagana ze ktoś śmie wystąpić w obronie wartości Zachodniej Cywilizacji dzięki której mamy wszystko co posiadamy jako dorobek nauki, kultury, technologii i meterialnych dóbr. Niestety ludzie żyjący z publicystyki (z niewielkimi wyjątkami) upadli chyba najniżej wsród innych profesji.co więcej sa zupełnie bezkarni, w przeciwienstwie do innych zawodow gdzie odbiera sie licencje na wykonywanie zawodu za błędy rzeczowe, czy nieetyczne postępowanie. W mediach zamiast przedstawiać fakty i potem wypowiadać opinie, zapomniano o faktach a prawda nie jest nawet brana pod uwagę. Co do Prezydenta Trumpa Trumpa nikt nie publikuje jego programu, a tylko sie go krytykuje nie za to co zrobił lub chce zrobić, a za to o co go sie posadzą bez dowodów. Moze pani Merkel ma serce lecz straciła rozum, podobnie jak wiele innych przywódców EU łącznie z Kanada. Imigracja zarobkowa która zbudowała Amerykę, to byli ludzie którzy nie przyjechali by żyć z zapomóg i tworzyć środowiska własnej kultury, ale chcieli pracować i stać sie Amerykanami. Sharia law powinna być zakazana na podstawie hate laws. Tam sie mowi o mordowaniu niewiernych jesli nie przejdą na Islam. Społeczeństwo kraju praworządnego mozna porównać do czystej łazienki. Kto nie zna zasad jej działania czuje sie onieśmielony i używa ja uważnie. Jak liczba tych ludzi wzrasta powyżej liczby krytycznej zaczyna sie delikatnie mówiąc brudzenie, w końcu przestaje być funkcyjne. Pięknoduchy chcące dokonywać dobro za cudze pieniadze (Tych co tworzą dochód narodowy) to niewiele obchodzi a ograniczony poziom intelektualny nie pozwala im pojąć konsekwencji głupawych intencji. Ostatecznie wszystkie systemy były próbowane i te które oparte sa. A wolności i odpowiedzialności osobistej,oraz zasad moralnych opartych na religii najlepiej pracowały, i były najtańsze bo policjantowi trzebaplacic a sumienie pracuje za darmo.

 2. Marek Maciolowski on

  Jak zawsze i niezmiennie red-akcja powiela antypolskie wymadrzania gazety wyborczej.
  Stwierdzam ze red-akcji brakuje inteligencji.
  Klamstwa rutynowo drukowane przez red-akcje szacunku jej nie pomnoza- Marek Chodakiewicz to nie ” Mr” lecz Dr. historii i znany i wybitny historyk, autor wielu bardzo cennych ksiazek dotyczacych historii Polski i geopolityki – uznany naukowiec, doktoryzowal sie w USA gdzie pracuje naukowo i gdzie wydaje swoje historyczne prace naukowe. Wydal wiele ksiazek w Polsce, i jest szeroko drukowany jako komentator w prasie POLSKIEJ w Polsce – np. Tygodnik Solidarnosc czy Najwyzszy Czas. Oczywiscie nie drukuje swoich felietonow w gazecie wyborczej – tam Polacy warci soli swej ziemi nie drukuja.
  A pani wylacznie czerpie swe madrosci z gw , stad i pani bezkresna ignorancja. Kto z kim przestaje takim sie staje jak to dzieci w Polsce do dzis powtarzaja. Za rok nie bedzie gw i PO, kto wowczas sponsorowac bedzie ta gazetke?
  My emigranci Polscy jestesmy pamietliwi.
  Pan Prezydent Donald Trump rowniez .

  • Malgorzata P. Bonikowska

   Publikuję ten niekulturalny komentarz tylko po to, aby 1. pokazać co dostajemy od czasu do czasu (od tych samych przeważnie autorów), 2. ostrzec pana, aby więcej pan takich inwektyw nie pisał bo i tak ich już więcej nie opublikujemy (cf. moje dwa felietony o chamstwie), 3. wyjaśnić panu kilka dość podstawowych spraw: dziennikarze nie opierają swoich opinii i poglądów na jednej, nawet najlepszej gazecie czy medium. Powinien pan to wiedzieć. Mam dosyć lat, wykształcenia, doświadczenia w świecie, lektur za sobą, rozmów z mądrymi ludźmi, aby mieć własne spojrzenie na świat. Jest ono diametralnie różne od pańskich i mam do tego pełne prawo. Podobnie inni członkowie redakcji. Jak pana tak irytuje nasza Gazeta, to niech pan nas nie czyta, a swoje inwektywy pisze gdzie indziej. Podejrzewam, że skoro pan uważa, iż my mamy jedno źródło (absurd), to pewnie pan też opiera się na jednym, jakim, można się tylko domyślać. A co do historyków, to są różni. Pan dr Chodakiewicz jest może dla pana autorytetem, ale dla wielu historyków, którzy są dla nas autorytetami, nie jest, co nie raz wykazywali. Niech się pan nauczy “różnić pięknie”, bo jeszcze się pan tego nie nauczył. Sponsorowanie? Hahaha. Miłego dnia.

 3. Józef Jaworski on

  Panie Tadeuszu. W sprawie Ukrainy, to Pan ma racje, a nie ten Stefan Kazimierz. Członkiem ONZ była Ukraińska Socjalistyczna Republika Radziecka (USRR), a nie banderowska obecna Ukraina. Dlaczego nie jest zarejestrowana obecnie w ONZ ? Mogła to zrobić w 1991 r., gdy uzyskała niepodległość, ale rzecz w tym, że rządzą tam banderowcy, razem z OUN. W myśl Dekalogu Dmytra Doncowa NACJONALIZM, Ukraina ma być ‘”SOBORNA” czyli Zjednoczona, By tak się stało musi najpierw walczyć z sąsiadami: od Polski zabrać tzw. “Zakierzoński kraj”, od Białorusi Polesie, od Rumunii Bukowinę, a od Rosji część Kaukazu. Po przyłączeniu tych ziem (oczywiście w drodze wojen), dopiero wówczas będzie “SOBORNĄ UKRAINĄ”, czyli zjednoczoną. Właśnie banderowski rzad Ukrainy czeka na taką Ukrainę, a takiej , jak jest obecnie, nikt z nacjonalistów nie chce rejestrować, bo to by byo wbrew założeniom OUN. To są oczywiście marzenia ściętej głowy, ale takim jest cały Dekalog Dmytra Doncowa i na razie nikt nie wymyślił lekarstwa, by takich maniaków nacjonalistycznych wyleczyć z głupoty.

 4. Józef Jaworski on

  Szanowna Pani Bonikowska. Dziękuję pięknie, że otrzymuję regularnie Pani wspaniałą Gazetę. Jest ciekawa, obiektywna przede wszystkim i nie ma w niej jadu nienawiści. Bardzo dobrze, że nie wchodziła Pani w dyskusję z tym dwuimiennym, Stefanem – Kazimierzem, bo to fanatyk, zaślepiony w jednym, a oczerniający innych.

  Pozdrawiam Panią serdecznie z Polski, życzę dobrego zdrowia na co dzień i sukcesów w każdej dziedzinie.

 5. Janusz Kwiatkowski on

  Moim zdaniem należy oddzielić osobę prezydenta od funkcji prezydenta. Pan Donald Trump jako osoba nie budzi mojej sympatii i na tej płaszczyźnie podpisuję sie pod wszystkimi punktami artykułu. Problem polega na tym, że POTUS to funkcja, a nie osoba i tak należy go oceniać. W swoim przemówieniu określił się jako przywódca obrony wartości Zachodu, wartości konserwatywnych i chrześcijańskich. Był to swego rodzaju manifest konserwatyzmu wygłoszony nie tylko do Polaków, ale do całego świata. W tym kontekście nie ma znaczenia, że coś pominął w najnowszej historii Polski, moim zdaniem jest korzystne dla Polski, że niejako przy okazji tyle tej naszej historii przemycił na światowe salony. Wg komentatorów The Wall Street Journal przemówienie było tak dobre, że powinno to być przemówienie inauguracyjne.

 6. Jesli pisze sie o wizycie w Polsce to nalezaloby dolaczyc zdjecie z wizyty w Polsce. Czyz nie?

  To nie zadna nowosc, ze Prezydent czyta tekst pisany przez kogos innego. Takie sa reguly.

 7. Prezydent Donald Trump pokazał że zna historię Polski i zna Polaków cechy narodowe. On to mówił z głowy nie posługując się ściągawką jak próbujecie to wmówić nam. Najważniejsze, że Większości polaków podobało się jego przemówienie i to jest najważniejsze. Ten artykuł je napisany na zlecenie tzw. totalnej opozycji której jak widać nie brak w Kanadzie a to szkodzi Polsce.

 8. Leszek Makowski on

  To przykre i bezczelne aby nazywać nie zrozumiale POTUS obecnego Prezydenta USA, który swoją ambicją i zmysłem biznesmena wnosi nowy styl polityki oparty o dbałość o swoje podwórko i naród. Jemu mogą pozazdrościć tacy nieudacznicy jak wasz kanadyjski Premier Justin Trudeau, dla którego każdy uchodżca to najlepszy przyszły kanadyjczek! Angela Merkel obecny Furer Germańskiej UE dla której muzułmańscy uchodżcy do Niemiec i przemytnicy to sprawa wszystkich innych. Temu wszystkiemu przytakuje francuski Prezydent Macron któremu wszustko jedno co stanie się, bo to marionetka Angeli M. Aby było dokładniej w tym kotle miesza cwany i równie bezczelny Putin i chiński lider Xi Jinping mający na smyczy nie dorozwiniętego mentalnie Kim Jong-una, a wszyscy nastawieni wrogo na USA i jej Prezydenta. Co Kanadyjcztcy powiedzą i jak obronią się gdy ten koreański osiłek zbombarduje Alaskę i Zachodnią Kanadę?

  • Malgorzata P. Bonikowska

   POTUS to normalnie używany po naszej stronie Atlantyku (amerykańskiej) akronim i nie ma w tym nic bezczelnego ani przykrego, proszę pana. Co do pana ocen postaci światowej polityki, nie bedę się wypowiadała…
   |

 9. Ukraina nie została zaproszona ponieważ do dzisiaj nie jest zarejestrowana w ONZ jako państwo i nawet nie ma geodezyjnie określonych granic.Jest konglomeratem narodów enfemerydą.!Ukraina w administracji światowej nie jest państwem!!

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.