Zbiórka na pogrzeb polskiego 3-latka Patricka Adamskiego

0
Trwa akcja zbiórki pieniędzy na pogrzeb 3-letniego Patricka Adamskiego, który zmarł po tym jak został zamknięty w samochodzie i pozostawiony tam na cztery godziny przez 50-letnią nianię Zeljanę Kosovac na parkingu domu w rejonie Mill Rd. i  Burnhamthorpe Rd. w Etobicoke.

Sprawczyni tragedii – niania

Kobieta zapomniała o dziecku, które przebywało w nagrzanym samochodzie. Tego dnia panował upał odczuwalny jako ponad 30 stopni.

Dopiero dozorca zbił okno w samochodzie. Patrick był już nieprzytomny i zmarł po przewiezieniu go do szpitala.

Dzieci reagują na upał w zamkniętym samochodzi znacznie ostrzej niż dorośli. Ich ciało nagrzewa się około 3-krotnie szybciej.

Sprawczyni Zeljana Kosovac została aresztowana i zwolniona za kaucją w wysokości 5 tysięcy dolarów. Jej rozprawa w sądzie odbędzie się 16 października.

Na pogrzeb zebrano już ponad 13 tysięcy z planowanych 15 tysięcy. Zostaną one przekazane rodzicom chłopca Justyny i Dariusza Adamskich.

Tu można przekazać pieniądze.

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.