Montrealskie Spotkania Podróżnicze: “Lodowce na wyspach Axel Heiberg i Ellesmere, Nunavut (Kanada)”

0

Cykl pt. „Spotkania Podróżnicze”

jest organizowany pod patronatem Konsulatu RP w Montrealu od marca 1994.

Zapraszamy na 133. spotkanie, które odbędzie się

24 października 2017 (wtorek) o godz. 19:00

w Konsulacie RP w Montrealu – 3501 Ave de Musée

Dorota Mędrzycka

Lodowce na wyspach Axel Heiberg i Ellesmere, Nunavut (Kanada)

pokaz slajdów

Dorota o swoich badaniach naukowych: „Aktualnie pracuję nad moim doktoratem (Ph.D.). Specjalizuję się w glacjologii, koncentrując się na lodowcach o nieregularnej dynamice: jedno z ważniejszych zagadnień w tej dziedzinie. Głównie prowadzę badania na Axel Heiberg, niezamieszkanej wyspie, położonej w północnej części kanadyjskiej Arktyki. Przez ostatnie trzy lata (2015-17) prowadziłam badania na lodowcach na Axel Heiberg (79ºN) oraz na lodowcach szelfowych północnej Ellesmere Island (82ºN). Moje zdjęcia, przynajmniej w części, oddadzą atmosferę tamtych oddalonych i niezwykłych miejsc.”

Dorota Mędrzycka do Kanady przybyła z rodzicami i bratem w 1989. Polubiła naukę; po magisterium z archeologii na uniwersytecie w Edynburgu, zdecydowała zmienić kierunek. Najpierw studiowała geologie na UQAM-e i przeniosła się na glacjologie do Norwegii na University Centre in Svalbard (UNIS), gdzie w ramach magisterium badała lodowce Jukonu, północnej Szwecji i Norwegii oraz archipelagu Svalbard (78º N). Studia doktoranckie na University of Ottawa rozpoczęła w 2015, specjalizując się dynamice lodowców.

Przed pokazem slajdów, i po, zaśpiewamy kilka piosenek harcerskich i turystycznych. Staszek Zemka będzie akompaniował na gitarze, słowa piosenek na ekranie.

•••

SWN – 7 XI. Róża Kisielewska; Sybiraczka, z II Korpusem doszła do Palestyny.

Organizator, Jerzy Adamuszek:adamuszek@gmail.com    www.sawsrodnas.ca

Poleć:

O Autorze:

Contributor

Materiał nadesłany do redakcji.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.