Działo się (28 października)

0

Rozwój pijaka: szkic Nathaniela Curriera wspierający Ruch na Rzecz Wstrzemięźliwości, styczeń 1846

1919 – Kongres Stanów Zjednoczonych przyjął – motywowaną w istocie głównie religijnie i popieraną od lat przez protestantów – ustawę o prohibicji. Katolicy potępili myśl, jakoby rząd miał określać co jest moralne. Zaczął się gangsterski okres w historii USA. Idiotyczne i kryminogenne przepisy zniesiono w roku 1933. „Ustawa Volsteada”, jak potocznie nazywano Narodową Ustawę o Prohibicji, została uchwalona przez Kongres mimo weta prezydenta Woodrowa Wilsona.

1955 – Urodził się Bill Gates (William Henry Gates III) amerykański informatyk, przedsiębiorca, filantrop oraz współzałożyciel, główny architekt oprogramowania i były prezes zarządu korporacji Microsoft. Jeden z najbogatszych ludzi świata. Od czasu kiedy zgromadził swoją fortunę, Gates zaangażował się w szereg przedsięwzięć filantropijnych, przeznaczając duże sumy pieniędzy na potrzeby organizacji dobroczynnych i programów badań naukowych poprzez założoną w 2000 r. fundację Billa i Melindy Gatesów. Fundacja zapewnia środki na stypendia naukowe dla słabo reprezentowanych mniejszości, zapobieganie AIDS i innym chorobom powszechnym w krajach trzeciego świata oraz na inne dobroczynne cele.

2003 – Zmarła w wieku 82 lat Marie Maynard Daly, biochemiczka amerykańska, pierwsza Afroamerykanka, która w dziedzinie chemii uzyskała w USA doktorat (1947).

Poleć:

O Autorze:

Bogdan Mis

Senior polskich popularyzatorów nauki, jeden z najstarszych polskich programistów. Z wykształcenia matematyk, wieloletni wykładowca szkół wyższych. Dziennikarz. Przez wiele lat obecny na antenach Telewizji Polskiej, z której odszedł w wyniku negatywnej weryfikacji z okresie stanu wojennego. Zapraszamy do czytania artykułów Bogdana Misia na Studiu Opinii

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.