Ile zapłacimy w przyszłości za prąd?

0

Długoterminowy plan energetyczny Ontario przewiduje, że użytkownicy energii będą płacili wyższe rachunki za 10 lat, kiedy średnia kwota będzie wynosiła 181 dol. miesięcznie, podczas gdy w chwili obecnej średnio płaci się 127 dol.

Jest to niższa kwota niż 200 dol. miesięcznie, przewidywana w ostatnim długoterminowym planie energetycznym, kiedy taką kwotę przewidywano już w roku 2027.

Rząd liberalny podkreśla, że chce unikać gwałtownych podwyżek w tym czasie poprzez takie inicjatywy jak np. wspieranie energii zielonej dla domów.

W planie przewiduje się lekki niedobór energii począwszy od ok. 2020 roku, ponieważ w tym czasie jedna z elektrowni atomowych dokończy swojego żywota, a inne zostaną usunięte z funkcjonowania z powodu napraw i remontów. Również w tym czasie wygasają niektóre kontrakty na dostarczanie energii.

Rząd chce rozwiązać ten problem poprzez wycofywanie się z długoterminowych 20-letnich kontraktów, a także poprzez zwiększanie zróżnicowania źródeł energii.

Zapotrzebowanie na elektryczność, jak się przewiduje, wzrośnie pod koniec 16-letniego okresu, jakim przewiduje plan głównie z powodu wzrostu liczby pojazdów elektrycznych, których, jak rząd szacuje, do 2035 roku będzie ok. 2,4 mln. W chwili obecnej zarejestrowanych w prowincji jest niecałe 15 tys. takich pojazdów.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.