Koniec wysokich obcasów w pracy?

0

W parlamencie w Ontario został zgłoszony poselski projekt ustawy autorstwa posłanki Cristine Martins, która byłaby poprawką do obowiązującego aktu regulującego sprawy zdrowia i bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Chodzi o to aby wprowadzić zakaz wymagania przez pracodawców noszenia przez kobiety butów na wysokim obcasie w czasie wykonywania pracy aby tego typu wymaganie przestało być obowiązującym nakazem w niektórych zawodach. Dotyczy to szczególnie restauracji i barów.

Ustawa taka została uchwalona w Kolumbii Brytyjskiej na początku tego roku.

Projekt oparty jest na badaniach stanu zdrowia kobiet i raportów, które mówią, że wśród kobiet noszących pantofle na wysokim obcasie w miejscu pracy występuje wiele uszkodzeń stóp, które mają wpływ na ich zdrowie i funkcjonowanie zawodowe.

Ontario Human Rights Commission wydała raport w zeszłym roku, w którym zalecała aby kobiety pracujące w restauracjach i barach nie były zmuszane do noszenia pantofli na wysokim obcasie, krótkich spódnic ani wydekoltowanych bluzek.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.