Młoda polska fotografia w Nowym Jorku

0

Prace młodych polskich artystów fotografików będzie można pod koniec października oglądać w Nowym Jorku na wystawie “Young Poland”. Kuratorem projektu jest Alexi Lubomirski. Otwarcie wystawy zaplanowano na 26 października w przestrzeni A/D/O w Nowym Jorku.

Kuratorem projektu jest znany na całym świecie fotograf polskiego pochodzenia Alexi Lubomirski. Jego ojciec jest Polakiem wywodzącym się z rodu Lubomirskich. Fotograf dowiedział się o swoim pochodzeniu dopiero jako dorosły mężczyzna.

Artysta już od dziecka interesował się fotografią. Jego pierwszym sukcesem była współpraca z cenionym fotografem Matio Telestino, jednak szybko postanowił pracować pod swoim nazwiskiem, co przyniosło mu sławę. Przed jego obiektywem pojawiły się takie gwiazdy jak Julia Roberts, Miranda Kerr czy Anja Rubik.

Artysta postanowił oddać hołd swojemu pochodzeniu i wypromować młodych polskich artystów poza granicami naszego kraju. Na wystawie w Stanach Zjednoczonych pojawią się prace dziewięciu fotografów: Ani Cywińskiej, Kuby Dąbrowskiego, Pawła Fabjańskiego, Jacka Kołodziejewskiego, Łukasza Ziętka, Mateusza Stankiewicza, Bartka Wieczorka, Zuzy Krajewskiej i Sonii Szóstak.

Ekspozycję oglądać będzie można do 29 października w nowo otwartej przestrzeni na Brooklynie. Wstęp bezpłatny.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.