Na grobach bezdomnych i samotnych zapłoną znicze

0


Na grobach bezdomnych i samotnych zapłoną znicze. W piątek w Łodzi odbędzie się akcja Światełko Pamięci.

Jak poinformował PAP jeden z organizatorów wydarzenia Przemysław Ledzian, akcja ma na celu zachowanie pamięci o zapomnianych grobach.

“Nigdy na nich nie palą się znicze, nikt nie składa kwiatów, grób przypomina kopiec usypany z piachu z wbitym krzyżem w ziemię. Ciężko przejść obojętnie obok takich miejsc, gdzie przeważnie spoczywają ludzie bezdomni i samotni, a wiele z nich to osoby z nieustaloną tożsamością” – powiedział w rozmowie z PAP.

W tym roku akcja odbywać się będzie w piątek 27 października na cmentarzu pw. Wszystkich Świętych przy ul. Zakładowej. Wszyscy, którzy chcą wziąć w niej, spotykają się o godz. 10 przy kaplicy cmentarza. Jak zapewnia Ledzian, do akcji włączyły się już niektóre szkoły i drużyny harcerskie.

Dodał, że podobne wydarzenie ma się odbyć dzień później w Zgierzu. Światełko Pamięci zostanie zapalone na zapomnianych, opuszczonych grobach na miejscowym Starym Cmentarzu. 

Podobne akcje organizowane są przed dniem “Wszystkich Świętych” także w innych regionach Polski. 

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.