Na ukraińskich scenach Rosjanie wystąpią tylko za zgodą SBU

0

Artyści z Rosji, którzy będą chcieli występować na ukraińskich scenach, będą musieli uzgadniać to ze Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy. W czwartek ustawę w tej sprawie przyjęli posłowie Rady Najwyższej (parlamentu) w Kijowie.

Dokument zakazuje m.in. “występów estradowych, które popularyzują bądź propagują państwo agresora” oraz “działań, które tworzą pozytywny obraz państwa agresora i usprawiedliwiają lub uznają za legalną okupację terytoriów należących do Ukrainy”.

Ustawa wprowadza procedurę organizacji koncertów czy też innego rodzaju występów, w których uczestniczą obywatele Rosji. Ich organizatorzy zostali zobowiązani do uzyskania od SBU potwierdzenia, że nie ma podstaw prawnych do zakazu przeprowadzenia takiego przedsięwzięcia z udziałem Rosjan.

Od początku trwającego od 2014 roku konfliktu rosyjskoukraińskiego władze w Kijowie dysponują listą kilkudziesięciu rosyjskich artystów, którzy zostali uznani za osoby niepożądane ze względu na popieranie aneksji Krymu i polityki Kremla na zajętych przez prorosyjskich separatystów obszarach Donbasu na wschodzie Ukrainy.

Z Kijowa
Jarosław Junko

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.