Papież zaapelował do wszystkich narodów, by przyjmowały migrantów

0

Papież Franciszek zaapelował w czwartek do wszystkich narodów o pomoc dla migrantów. Ich zaś wezwał, aby respektowali prawo. Podczas rozmowy z młodzieżą podkreślał, że nie byłoby go, gdyby jego przodkowie – emigranci z Włoch – nie zostali przyjęci w Argentynie.

W czasie telemostu z młodzieżą z amerykańskiego stanu Teksas, podopiecznymi papieskiej fundacji Scholas Occurrentes Franciszek w czasie wizyty w jej rzymskiej siedzibie na Zatybrzu powiedział: “Proszę wszystkie narody o to, aby pomagały migrantom, bo są obietnicą życia na przyszłość. Migrantów proszę: opiekujcie się narodem, który was przyjmuje, szanujcie prawo, podążajcie jako bracia po tej drodze miłości”.

Papież zauważył, że wszystkie narody Ameryki Południowej to metysi.

Zwracając się do Europejczyków, oświadczył następnie: “Nie zapominajcie, że i wy jesteście metysami w wyniku wielkich migracji w czasach barbarzyńców, wikingów”. “To nie jest moment na to, by bawić się w sterylne laboratorium. To moment, by przyjąć tych, którzy przybywają, i szanować prawo narodu, który przyjmuje” – mówił.

“Jestem synem emigrantów i gdyby nie osoby, które przyjęły moich rodziców, nie byłoby mnie tu dziś z wami” – dodał papież.

Wskazywał: “Jedną z najpiękniejszych rzeczy jest przyjmowanie kultury, jaka nadchodzi z innych krajów, wzbogacanie się za sprawą dialogu, udzielanie gościny drugiej osobie”.

“Nie mówię tego ja, mówi to osoba znacznie ważniejsza ode mnie, mówi to Bóg. Biblia jest w tej kwestii jasna: przyjmuj migranta, uchodźcę” – podkreślił Franciszek. Przypomniał: “Także Jezus był uchodźcą”.

W czasie telemostu papież zapewnił o swej modlitwie dzieci i młodzież, których określa się w USA jako dreamers (marzyciele). To dzieci nielegalnych imigrantów, o których losie i dalszym pobycie w Stanach Zjednoczonych ma rozstrzygnąć administracja prezydenta Donalda Trumpa.

“Miejcie dalej marzenia. Zbliżcie się do osób, które was kochają i chcą was bronić w tym trudnym momencie. Nie nienawidźcie nikogo” – wezwał Franciszek.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.