Super hi-tech dzielnica w Toronto

0

Jedna z firm siostrzanych Google będzie budowała wysoko wyspecjalizowaną technologicznie dzielnicę na terenach portowych w Toronto.

Firma Sidewalk Lab, która należy do firmy Alphabet, będącej właścicielem Google, wygrała przetarg aby wejść w partnerstwo z agencją Waterfront Toronto i zbudować ten projekt zwany Sidewalk Toronto. Będzie to część dzielnicy Quayside.

Obwieszczając tę wiadomość premier Kanady Justin Trudeau powiedział, że będzie to początek zupełnie nowego rodzaju rozbudowy urbanistycznej, która pozwoli na zbudowanie bardziej ekologicznie przyjaznych, wysoko wyspecjalizowanych technologicznie i otwartych dla wszystkich miast. Będzie to również pilotażowy projekt, który pozwoli na zbadanie takiej opcji i rozwinięcie jej w innych częściach świata.

Generalnie chodzi o to aby zrealizować w praktyce zasadę, że technologia może poprawić jakość życia w mieście.

Eric Schmidt z firmy Alphabet powiedział, że jedną z silnych stron Toronto jest jego wielokulturowa ludność, a kanadyjska polityka imigracyjna była jednym z powodów wybrania Toronto na tę inwestycję wartą 50 mln dol. Zdaniem Schmidta, technologia jest zasilana przez imigrantów, a więc tutejszy model jest znakomity.

Schmidt spotkał się z premierem Trudeau krótko po wyborach w 2015 roku i Trudeau poinformował go, że Kanada chce być następną Doliną Krzemową. Schmidt uwierzył mu, więc Sidewalk Lab zgłosiła swój udział w przetargu na ten projekt i po wielu latach planowania projekt będzie realizowany.

Premier Ontario Kathleen Wynne powiedziała, że nie będzie to po prostu kolejny oderwany od ludzi obiekt technologiczny, a mer John Tory stwierdził, że wszystko zmierza w kierunku uczynienia mieszkania w mieście bardziej dostępnym finansowo i łatwiejszym do poruszania się.

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.