Toronto potrzebuje pieniędzy na uchodźców

0

Rada miejska Toronto ma za mało pieniędzy aby zakwaterować wszystkie osoby, które przybyły do miasta jako uchodźcy i ma nadzieję, że rząd prowincji i rząd federalny pomoże w pokryciu tych kosztów.

Miasto Toronto prosi o dodatkowe 20 mln dol. aby zapewnić tymczasowy dach nad głową uchodźcom w motelach i hotelach w okresie od 1 listopada aż do grudnia 2018 roku.

Raport wydany przez urzędników miejskich na początku tego miesiąca nawołuje aby lepiej radzić sobie z coraz większą liczbą osób, które przyjeżdżają jako uchodźcy do Kanady, a szczególnie do Toronto.

W zeszłym miesiącu ok. 1200 uchodźców potrzebowało codziennie schronienia w mieście. Jest to trzykrotnie więcej niż półtora roku temu.

Powodami przyjazdu do Kanady i do Toronto są różnego rodzaju kataklizmy, problemy geopolityczne, a także sytuacja polityczna w Stanach Zjednoczonych.

Jak mówi radny Joe Mihevc, konieczne jest zamiast płacenia za hotele i motele lepsze zintegrowanie przyjezdnych z lokalnymi społecznościami, od samego początku. Nie chodzi o więcej pieniędzy ale o to by pomóc im w integracji, ponieważ w przyszłości i tak to wszystko się zwróci, kiedy zaczną oni pracować i będą płacili podatki.

Radna Wong-Tam uważa, że konieczne jest witanie z otwartymi ramionami nowych Kanadyjczyków i ma nadzieję, że wszystkie trzy szczeble rządu pomogą w znalezieniu jak najszybszego rozwiązania problemu.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.