Apartamenty, mieszkania

0

Mieszkanie w apartamentowcach ma swoje zalety: oczywiście w zależności od tego, czego po mieszkaniu w swojej nieruchomości możemy się spodziewać.

A więc zastanówmy się jakie mamy zalety? Po pierwsze, jest to forma własności nieruchomości, która jest zalecana takim osobom, które nie mogą lub nie chcą mieć zbyt dużo zajęć związanych z jej posiadaniem: w tym wypadku płacimy czynsz, tzw. maintenance fee, a jego część przeznaczana jest na całodobową opiekę, dbanie o czystość, strzyżenie trawy, wywóz śmieci, odśnieżanie oraz dokonywanie napraw.

Oczywiście, wiele osób, które już były wielokrotnymi posiadaczami różnego typu nieruchomości, z wiekiem postanawia przeprowadzić się do tego typu miejsca, które nie wymaga od nich zbyt dużej pracy, jest mniejsze, bo w wielu wypadkach dzieci już dorosły i prowadzą własne życie.

A więc tzw. kondominium jest formą własności nieruchomości w większym budynku lub kompleksie, może to być również dom, szeregowiec, czy mieszkanie, zarówno w wysokim czy też niskim budynku.

Oczywiście w momencie zakupu właściciel zobowiązuje się do płacenia odpowiedniej wielkości czynszu, której część przeznaczona jest na utrzymanie budynku, a część jest odprowadzana na specjalne konto, przeznaczone na większe naprawy. Bieżące wydatki, np. sprzątanie oczywiście są pokrywane z konta utrzymania budynku, natomiast wymiana dachu lub remont windy z konta przeznaczonego na remonty kapitalne.

W każdym kondominium określona jest tzw. własność wspólna, jak np. korytarze, klatka schodowa, wejście itp., która w każdym budynku może mieć inny charakter i zakres. W większości wypadków tylko wewnętrzne mury mieszkania określają przynależność każdego z właścicieli. Natomiast w przypadku szeregowców własność może być rozszerzona do granicy posesji, włączając w to np. podjazd.

Co jest ważne w określeniu przynależności własności jest to, że w jej obrębie, właściciel jest odpowiedzialny za wszelkie koszty utrzymania oraz napraw, a więc bardzo ważną kwestią jest ustalenie granic tej przynależności przed zakupem tego typu nieruchomości. Ważne jest również ustalenie czy dana nieruchomość jako całość orzymuje taką samą obsługę jak inne nieruchomości, jeśli chodzi o miejskie usługi, jak np. wywóz śmieci itd.

W tego typu nieruchomościach wspólną własnością są różnego typu lokale użyteczności rekreacyjnej, jak np. basen, sauna, czy sale gimnastyczne, korty tenisowe, pokoje gościnne, sale bilardowe, nieraz większe ogrody, w których można robić grilla itd. W większości wypadków nie stać nas na indywidualne posiadanie takich pomieszczeń oraz na utrzymanie ich. Każda z nieruchomości ma swoje unikalne pomieszczenia tego rodzaju, a więc również koszty utrzymania ich mogą się różnić.

Trzeba też wiedzieć, że przynależność do danej społeczności wiąże się także z koniecznością zapoznania się oraz adaptacją do obowiązujących praw i zasad zachowania w tego typu nieruchomościach: dotyczy to zachowania odpowiedniej pory ciszy nocnej, stosowania się do zasad bezpieczeństwa, oraz np. ograniczeń jeśli chodzi o posiadanie, liczbę oraz wielkość zwierząt domowych. Dotyczy to również odpowiedzialności zbiorowej za tę nieruchomość. Odpowiedzialność ta dotyczy również zarządzania tą jednostką. Własciciele każdej nieruchomości mają prawo głosu jeśli chodzi o sposób zarządzania, a dotyczy to wszystkich aspektów tej nieruchomości: od wyboru firmy zajmującej się codzienną eksploatacją, jak i wyboru kontahentów, kolejności dokonywania napraw, sposobu zapłaty za te usługi, napraw – są to wszystkie decyzje dotyczące budżetu. Na ogólnych spotkaniach dyskutowane są wszystkie problemy związane z zarządzaniem aktualnymi problememami, finansami. Wszystkie te sprawy mają przecież istotny wpływ nie tylko na stan nieruchomości, ale na ich wartość rynkową, a to przecież jest najbardziej istoty czynnik.

W niektórych wypadkach są poruszane również sprawy natury prawnej, gdyż korporacja odpowiedzialna jest za wszelkiego typu sprawy sądowe, spowodowane np. wypadkiem na parkingu, czy zalaniem wodą istotnych elementów posesji itp. A więc stan prawny jest bardzo istotny i należy mieć nad nim kontrolę.

Oczywiście każdy przypadek jest inny, bardzo indywidualny, więc przed zakupem każdego kondominium dobrze jest zaznajomić się z charakterystyką budynku, jego prawami, a w niektórych wypadkach zadłużeniem itd. Oczywiście zajmujemy się pomocą w rozeznaniu się w tych kwestiach.

Wszystkich zainteresowanych sprzedażą, kupnem oraz wynajmem nieruchomości, proszę o bezpośredni kontakt pod numerem telefonu: 647-209-3511, e-mail: house4usteam@ gmail.com oraz strona internetowa: www.house4us.ca.

Pracujemy w zespole: Co Dwie Głowy To Nie Jedna!

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.