Dzieło Bogdana

0

Ten znakomity film trzeba zobaczyć, a będzie ku temu okazja już w niedzielę w ramach Holocasut Education Week w Toronto.

“Bogdan’s Journey” to historia Polaka z Kielc, katolika, który uznał, że przemilczanie sprawy pogromu kieleckiego z 1946 roku, niewygodnej dla wszystkich, usprawiedliwanie jego sprawców, bo “przecież Polacy pomagali Żydom” jest tym, co nie pozwala na zabliźnienie się ran spowodowanych tamtymi tragicznymi wydarzeniami, i wśród Żydów, i wśród Polaków. 

Przeszłość nie zakończy się, dopóki nie zaczniemy o niej normalnie rozmawiać, mówi Bogdan Białek, psycholog, mający w sercu miłość do drugiego człowieka. 

I przerywa milczenie. To co udaje mu się zrobić w swojej społeczności i daleko poza nią, jest wielkim dziełem. I wielkim darem dla wielu głęboko czujących ludzi rozsianych po świecie. 

Okazuje się, że można dokonać bardzo wiele dla innych, jeśli ma się pokorę, dobre intencje i respekt. Taką drogę wybrał Bogdan.

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.