Niespodziewana śmierć senatora

0

Z ogromnym bólem powitali koledzy z federalnej Partii Konserwatywnej informację o śmierci Tobiasa Envergi Juniora, pierwszego urodzonego na Filipinach kanadyjskiego senatora, który zmarł w czasie wizyty parlamentarnej w Kolumbii.

Jak powiedział lider Partii Konserwatywnej Andrew Scheer w swoim wystąpieniu, jest to tragiczna strata osoby o szczególnie “słonecznej osobowości” i niezwykle zasłużonej dla Kanady.

Enverga pracował przez 30 lat dla Bank of Montreal. Pochodził z Filipin, gdzie skończył studia licencjackie, a następnie przyjechał do Kanady, gdzie studiował na uniwersytecie York. Następnie po zakończeniu pracy w Bank of Montreal pracował jako trustee w Toronto Catholic School Board. W 2012 roku ówczesny premier Stephen Harper mianował go do Senatu Kanady.

Znany jako Jun był niezwykle aktywnym adwokatem osób niepełnosprawnych, a także championem wielokulturowości. Był bardzo wysoko ceniony przez wszystkich kolegów za swoją uprzejmość, znakomite poczucie humoru i niesłychaną pracowitość.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.