Nowatorski sposób czyszczenia powierzchni oceanu

0

Innowacyjne urządzenie, które usuwa zanieczyszczenia i śmieci z powierzchni oceanu zainstalowano w klubie jachtowym w Halifaxie. Urządzenie o nazwie V5 Seabin zostało umieszczone w wodzie w Royal Nova Scotia Yacht Squadron i jest to jego kanadyjski debiut.

Zasilany przez niewielką pompę podwodną pływający po powierzchni wody pojemnik przepuszcza przez siebie wodę, która przepływając pozostawia zanieczyszczenia torbie umieszczonej w środku. Woda jest następnie wpompowywana do zatoki w przystani, pozostawiając wszystkie zanieczyszczenia i śmieci w zawartej w torbie.

Jak podaje producent, urządzenie jest w stanie wychwycić półtora kilograma pływających po powierzchni wody zanieczyszczeń dziennie, a najczęściej pojawiają się wśród nich niedopałki papierosów.

Te same urządzenia również instalowane są na Bermudach i na Wyspach Kajmana.

Projekt Seabin rozpoczął się w 2015 roku jako kampania crowdfundingowa, a następnie jako projekt pilotażowy był próbowany na Bermudach, w Stanach Zjednoczonych, Finlandii, Francji i Hiszpanii.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.