Pawłowicz nie odpuszcza Owsiakowi

0

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz złożyła dwa pozwy cywilne i prywatny akt oskarżenia przeciwko Jerzemu Owsiakowi.

Chodzi m.in. o słowa, które szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak skierował w sierpniu, podczas Przystanku Woodstock do posłanki Pawłowicz. “Niech pani spróbuje seksu” – mówił Owsiak. “Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach, a przez to w głowie też się może poukładać” – dodał.

Słowa padły w przerwie pomiędzy spotkaniami w woodstockowej Akademii Sztuk Przepięknych. Owsiak nawiązał w ten sposób do wypowiedzi Pawłowicz, która w 2014 r. stwierdziła, że na Woodstocku “dochodzi do szczucia na Kościół” i promuje się wartości satanistyczne.

We wrześniu Pawłowicz złożyła dwa pozwy cywilne przeciwko Owsiakowi; domaga się 10 tys. zł zadośćuczynienia za słowa wypowiedziane przez szefa WOŚP na Przystanku Woodstock pod jej adresem. 10 tys. zł Pawłowicz domaga się ponadto za internetową akcję ośmieszającą jej osobę.

“W 2014 roku, pan Owsiak ogłosił w Internecie konkurs na rozszyfrowanie skrótu RWKPWK, czyli »Ruch Wypierd. Krystyny Pawłowicz w Kosmos«. Później powstał fanpage o takiej nazwie. Jerzy Owsiak jest jego inspiratorem” – tłumaczyła PAP Pawłowicz. “Ja wcześniej o tym zupełnie nie wiedziałam, w tym roku wpadłam na to zupełnie przypadkiem” – dodała posłanka. “To klasyczny przemysł pogardy i nienawiści inspirowany przez Jerzego Owsiaka” – oceniła.

Posłanka PiS złożyła też prywatny akt oskarżenia za znieważenie.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.