PayPal przekaże dane kanadyjskiemu fiskusowi – CRA

0

Jak podała firma PayPal, kanadyjski urząd podatkowy Canada Revenue Agency (CRA) uzyskał nakaz sądowy, na mocy którego PayPal zmuszony jest przekazać kanadyjskiemu fiskusowi informacje o wszystkich Kanadyjczykach, którzy używają PayPala do celów biznesowych.

Jak podał PayPal w środę, w ciągu 45 dni firma ma przekazać informacje o wszystkich właścicielach kont firmowych, a także kwotach jakie otrzymali lub zapłacili w okresie od 1 stycznia 2014 roku do chwili obecnej. PayPal poinformował o tym firmy, których dotyczy przekazanie tych informacji.

Celem tej akcji jest sprawdzenie czy firmy, które korzystają z usług PayPala, płacą właściwe podatki.

PayPal Canada ma ponad 6,4 mln aktywnych użytkowników, w co włączone są także prywatne konta, których nie dotyczy ten przepis CRA.

Eksperci podkreślają, że postanowienie to jest powiązane z budżetem federalnym na rok 2017, który zapewnił pięcioletnie nakłady na to aby CRA walczyła z przypadkami unikania płacenia podatków i zmniejszyła nielegalny rynek w Kanadzie.

Posunięcie to pozwoli CRA na zidentyfikowanie osób, które zarabiają więcej niż 30 tys. dol. na rok poprzez prywatny biznes, co oznacza, że powinny one być zarejestrowane do pobierania i przekazywania rządowi podatku GST.

Osoby i korporacje, które są winne rządowi podatki, będą musiały je zapłacić plus procent i kary, a jeżeli zostanie udowodnione, że unikały płacenia podatków w sposób zamierzony będą mogły być oskarżone w oparciu o kodeks karny.

Wszyscy Kanadyjczycy mają obowiązek trzymania dokumentacji finansowej przez sześć lat.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.