Polska minister edukacji w Kanadzie

0

Minister edukacji narodowej RP Anna Zalewska od środy przebywa z wizytą w Kanadzie poinformował resort edukacji. Minister spotka się tam z organizacjami polonijnymi, nauczycielami, uczniami ze szkół polonijnych i polskiego przedszkola.

W planie wizyty szefowej MEN która potrwa do 18 listopada są również spotkania z władzami oświatowymi na poziomie prowincji i lokalnym, poświęcone w szczególności rozwojowi szkolnictwa polskiego.

Podczas wizyty w Kanadzie Zalewska spotka się w Edmonton z organizacjami i nauczycielami polonijnymi. W Austin O’Brien High School odwiedzi uczniów, którzy uczą się języka polskiego, jak również polskie przedszkole prowadzone przez Siostry Służebniczki Niepokalanej Maryi. Przewidziane jest również spotkanie z uczniami i dyrekcją polskiej szkoły dwujęzycznej Św. Jana Pawła II.

Rozmowy z Polonią będą kontynuowane w prowincji Ontario, gdzie planowana jest m.in. wizyta w polskich szkołach (w szkole społecznej w Mississaudze oraz w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym w Toronto), a także spotkanie ze środowiskiem polonijnym. Minister odwiedzi również pensjonariuszy w polskim domu seniora Copernicus w Toronto.

W programie wizyty przewidziane jest także spotkanie z Minister Edukacji prowincji Ontario w Toronto Mitzie Hunter oraz dyrekcją Dufferin-Peel Catholic District School Board.

Jak podaje MEN, ważnym punktem programu minister Anny Zalewskiej będzie udział w uroczystościach 55-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kanadzie.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.