Polska nie zorganizuje Expo w Łodzi

0

Polska nie zorganizuje International Expo 2022 w Łodzi – ogłosiło w środę w Paryżu Międzynarodowe Biuro Wystaw (BIE). Wystawę zorganizuje stolica Argentyny – Buenos Aires. Polska w II turze głosowania zdobyła – 56 głosów, a zwycięska Argentyna – 62 głosy.

W środę w siedzibie Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w Paryżu podczas 162. sesji Międzynarodowego Biura Wystaw, które przyznaje prawa do organizacji wystaw i nadzoruje przygotowania do nich, ogłoszono, że krajem, który zorganizuje International Expo, czyli tzw. małe Expo, będzie Argentyna.

“Sytuacja nie jest komfortowa, ja nie lubię honorowych porażek, przegraliśmy bardzo niewielką ilością głosów. Myślę, że to jest duży sukces, ale sukces, który jest jednocześnie porażką. Buenos Aires wygrało 6 głosami, wynik 62 do 56 na pewno nie przynosi nam ujmy” – powiedział na konferencji prasowej po ogłoszeniu wyników ws. Expo wicepremier i minister kultury prof. Piotr Gliński.

Wicepremier podziękował wszystkim, którzy pracowali na rzecz Expo. “Pracowaliśmy zgodnie i bardzo ciężko i uzyskaliśmy bardzo dobry wynik. Niestety ten wynik nie przełożył się na sukces – szkoda, bo oczywiście Expo byłoby wielkim czynnikiem rozwojowym dla Polski i dla Łodzi” – zwrócił uwagę minister kultury.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, dziękowała na konferencji prasowej rządowi za to, że “uwierzył w ten projekt i wspierał Łódź, mając świadomość, że różnią ich decyzje polityczne”.

Temat argentyńskiej wystawy to “Nauka, innowacja, sztuka i kreatywność na rzecz rozwoju człowieka. Przemysł kreatywny w konwergencji cyfrowej”. Wystawa ma trwać od 15 stycznia do 15 kwietnia 2023 roku.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.