Posłowie jadą do USA wyjaśniać jak jest

0

Liberalni posłowie zmierzają z powrotem do Stanów Zjednoczonych aby informować społeczności, które planują nielegalne przekroczenie granicy z Kanadą o tym czego mogą spodziewać się na miejscu.

Wszystko to jest związane z ostatnim zaostrzeniem polityki imigracyjnej Stanów Zjednoczonych. Administracja prezydenta Trumpa poinformowała około 5 tys. Nikaraguarańczyków, że ich tymczasowy status w Stanach Zjednoczonych może wygasnąć w przyszłym roku. Dotyczy to także 86 tys. Hondurańczyków, którzy dostali przedłużenie do lipca, a potem być może ich status zostanie zmieniony. Również 200 tys. mieszkańców Salwadoru oczekuje decyzji na temat swojego statusu, co ma nastąpić w ciągu najbliższych tygodni.

Poseł z okręgu z Montrealu Pablo Rodriguez powiedział, że jedzie do Teksasu aby porozmawiać z tymi trzema społecznościami na temat mitów, które pojawiają się tam i powodują, że setki ludzi chce przekroczyć granicę do Kanady poszukując azylu tutaj w obawie, że zostaną wyrzuceni ze Stanów Zjednoczonych.

Tymczasowy status w Stanach Zjednoczonych pozwala im mieć quasi legalny status mogą pracować i chodzić do szkoły. Zwykle jest on przedłużany w przypadku naturalnych kataklizmów jak np. trzęsienie ziemi na Haiti w 2010 roku. Wtedy deportowanie jest uważane za pogwałcenie praw humanitarnych. Ale krytycy w Stanach uważają, że czas zaostrzyć kryteria.

Informacje w mediach społecznościowych sugerują, że w Kanadzie wszyscy ci ludzie mogą znaleźć bezpieczne schronienie. Tymczasem Kanada deportuje niektórych Haitańczyków i wskaźnik akceptacji ich podań o azyl wynosił zaledwie 50 proc. w 2016 roku.

Liberałowie wysłali także posła Emmanuela Dubourga do Miami w tym roku aby informował o tym jak wygląda faktycznie system imigracyjny i azylowy w Kanadzie. W środę również minister imigracji Ahmed Hussen powiedział, że wybiera się do Stanów Zjednoczonych aby kontynuować misję doinformowywania przebywających tam ludzi.

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.