Drzwi, temat równie ciekawy

0

Na początku krótkie pytanie: czy wiecie Państwo ile macie drzwi w Waszym domu? Ja ostatnio wymieniałem wszystkie, lecz po podliczeniu nie spodziwewałem się, że jest ich aż tak dużo!

Ostatnio spotkałem parę młodych ludzi, którzy budują swój nowy dom, po podliczeniu wszystkich okazało się, że jest ich 31! Dom, który budują, nie jest aż tak duży, bo niestety limitowani są wielkością powierzchni mieszkalnej, a więc powstało pytanie: jak możliwie najlepiej zaoszczędzić na powierzchni?

Już w trakcie planowania swojego nowego domu, nawet przed spotkaniem z architektem, ta młoda para wiedziała, że w domu będą chcieli zainstalować przesuwane drzwi, tzw. pocket doors. Już na tym etapie planowania chcieli zaoszczędzić jak najwięcej powierzchni użytkowej.

Trzeba więc wiedzieć, że tzw. drzwi konwencjonalne zajmują około 9 stóp kwadratowych powierzchni więcej niż te przesuwane, właśnie z uwagi na zamykanie/ otwieranie w sposób wahadłowy. A więc już na wstępie zostało pomyślane, aby zaoszczędzic jak najwięcej z tego tytułu.

Okazuje się, że są firmy wyspecjalizowane w oferowaniu właśnie takiego typu przesuwanych drzwi; jedna z nich, to prawie 70- letnia firma z Burlington. Oczywiście tego rodzaju drzwi są nieco droższe od drzwi normalnego typu, ale w momencie budowania nowego domu, oszczędności powierzchni wydają się to dobrym pomysłem. Okazuje się, że w obecnym czasie, kiedy powierzchnia jest tak cenna, instaluje się coraz więcej tego typu drzwi nie tylko w domach, lecz biurach, czy apartamentach.

Otóż właśnie z tego powodu, firmy produkujące tego typu drzwi mają coraz więcej nowych rozwiązań, ułatwiających ich instalację dla kontraktorów je instalujących.

Oczywiście dużo łatwiej jest instalować tego typu rozwiązania w momencie budowania nowego domu. Wiele elementów można ukryć, schować w ścianach, ale są też takie, z elementami zewnętrznymi, które można zastosować przy wymianie drzwi w starszym budownictwie. W przypadku moich klientów okazało się, że w pralni mogli zainstalować normalne, wolno stojące pralkę oraz suszarkę, a nie typu apartamentowego, właśnie z uwagi na oszczędność powierzchni.

Oczywiście w przypadkach np. łazienki, są instalowane specjalne zamki, w celu ewentualnego zamknięcia dla prywatności. Drzwi tego typu oczywiście bardzo są pożądane przy instalacji we wszelkiego typu szafach. Przy niektórych większych powierzchniach, np. oddzielających pokoje jadalnie od salonu, można zainstalować tego typu drzwi wieloczłonowe, które nie muszą otwierać od razu całej powierzchni.

Można również zainstalować je np. do zakrycia kąta telewizyjnego lub komputerowego, którego nie używamy jak są goście, a dobrze byłoby go zakryć.

Jeśli chodzi o dobór wykończenia, materiałów, kolorów, jest ich naprawdę pełna gama, a więc tego typu drzwi można dostosować do bardzo różnego typu pomieszczeń oraz wykończenia ścian czy podłóg.

Oczywiście wygląd ogólny domu na pewno będzie się różnił od wyglądu, do którego myśmy się przyzwyczaili, ale przy obecnych trendach modowych uważam, że jest to bardzo dobry pomysł.

Tego typu przesuwane drzwi znakomicie sprawdzają się przy renowacjach starych budynków, gdzie często pokoje sypialne są bardzo małe; sam widziałem już zainstalowane przy sypialniach na górze, co dawało naprawdę dobry efekt oraz oszczędność powierzchni – było jej dużo więcej do wykorzystania!

Są oczywiście różne modele tego typu drzwi: niektóre z elementami ozdobnymi, w przypadku gdy nie można ich schować do wewnątrz ścian, lecz również i takie, które są wpuszczane.

A więc ich instalacja może nastąpić w każdym momencie zarówno budowania domu, jak i nowych renowacji, a każda renowacja przynosi zawsze dużo nowych elementów do każdego domu. Oczywiście koszt instalacji tych drzwi jest nieco większy: w przypadku moich klientów, za właśnie te ponad 30 drzwi zapłacili około 40 tysięcy, lecz były one o wielu wymiarach oraz wykonaniach, zrobione na specjalne życzenie. Oczywiście w przypadkach różnego typu renowacji możemy wymienić jedynie jedną lub dwie pary, co i tak przyniesie naprawdę dobre efekty oraz bardziej nowoczesny wygląd.

We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz bezpłatną wyceną nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni. Udzielamy również bezpłatnych porad przed wystawieniem domu na sprzedaż. Pamiętajmy, że dobra porada, zarówno przy wystawieniu domu na sprzedaż, jak i jego kupnie, może przynieść nam wymierne korzyści!

Bezpośredni kontakt pod numerem telefonu: 647-209-3511, email: house4usteam@gmail.com oraz strona internetowa: www.house4us.ca. Pracujemy w zespole: Co Dwie Głowy To Nie Jedna

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.