Nieruchomości: inwestycje

0

Koszty inwestycji w nieruchomości w samym Toronto stale rosną, a więc wielu inwestorów stara się znaleźć inne rejony inwestowania, poza miastem. Jest coraz trudniej w takich miejscach jak Toronto czy Vancouver znaleźć nieruchomości, które po ich wynajęciu spłacałyby się same, a po pewnym czasie przynosiły zarobek z dokonanej inwestycji. Już teraz płacimy w granicach jednego tysiąca dolarów za stopę kwadratową.

W tej chwili płacimy 500 tysięcy za jedno-sypialniowe mieszkanko w Toronto, o wielkości 500 stóp kwadratowych, które później wynajmujemy za dwa tysiące dolarów miesięcznie, lecz kiedy dodamy wszystkie koszty związane z opłatą pożyczki hipotecznej, miesięcznego czynszu, a także podatku od nieruchomości, okazuje się, że koszty wynajmu nie pokrywają naszych wydatków.

Wielu inwestorów rozgląda się więc za innymi lokalizacjami, z których Hamilton, z uwagi na bliskość do miasta, wydaje się najbardziej opłacalny. W tej chwili nie tylko inwestorzy, ale zwykli zjadacze chleba rozglądają się za bardziej rozsądnym miejscem godziwego zamieszkania. Oczywiście nie dotyczy to wyłącznie Hamiltonu, ale takie się wydają być obecnie trendy.

Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że jest “coś za coś”: w samym Toronto możemy cieszyć się wieloma innymi atrakcjami miejskimi, a więc mamy dużo większy pożytek z mieszkania w większej metropolii. Trzeba powiedzieć, że przecież nie wykładamy od razu całych stu procent pieniędzy na poczet kupna takiego mieszkania, tylko około dwudziestu, a reszta jest na spłaty, ale w dalszym ciągu korzystamy w pełni z uroków miasta, wielkiej metropolli, wszystkiego co to miasto oferuje, nie mówiąc o bliskości do miejsca pracy oraz łatwości wynajmu: niektóre mieszkania wynajmowane są tak szybko, że niektórzy lokatorzy składają ofertę “w ciemno”, nawet nie widząc danego lokum.

Oczywiście, w dalszym ciągu inwestowanie w mieszkania w samym centrum, w okolicach Yonge i Bloor, a także w okolicach samego Uniwersytetu Torontońskiego powinno przynosić dobre dochody z inwestycji, tzw. zwrot, czyli return of investment. W samym apartamentowcu, oczywiście im wyżej w górę, w sensie piętra, za mieszkania płaci się więcej, ale według opinii ogółu stanowi to lepszy zwrot inwestycji, oczywiście w dłuższym okresie czasu. Wielu kupujących uważa inaczej oraz zwraca uwagę na koszty, które są niższe na niższych piętrach, ale jeśli chodzi o wynajem, dużo szybciej oraz za większą kwotę można wynająć te na wyższych piętrach.

W momencie budowy nowego budynku oczywiście niższe piętra gotowe są znacznie szybciej niż wyższe oraz oddawane są do użytku wcześniej. W tym momencie, jak wiadomo, kupujący płacą inwestorowi za wynajem, dopóki budynek nie zostanie ukończony w całości oraz nie przeprowadzi się ostatecznego odbioru budynku, do jego ostatecznej rejestracji.

A więc w miarę upływu czasu, przejęcie mieszkania następuje na wyższych piętrach dużo później oraz ostateczny zakup, w momencie uruchomienia zapłaty przez pożyczkę hipoteczną, jest późniejszy, co obniża nasze koszty. A więc wydaje się, że z tych powodów lepiej jest zapłacić dodatkową kwotę za mieszkanie na wyższym piętrze, które zawsze będzie miało lepszy widok oraz będzie można uzyskać lepszą cenę w momencie sprzedaży, a także zapłaci się mniej za koszty wynajmu po oddaniu mieszkania do użytkowania: w tym momencie możemy liczyć na lepszy zarobek.

Tak więc wszystkie, nawet drobne wyliczanki są ważne w momencie przygotowania się do planowanego zakupu. Dlatego też pomoc zarówno agenta, jak i specjalisty od spraw finansowych jest teraz tak istotna; nie ma już “łatwego” zarobku przy kupnie tego rodzaju nieruchomości, przeznaczonej na długoterminową inwestycję. W dalszym ciągu twierdzę, że takie inwestowanie jest znacznie bardziej korzystne oraz bezpieczne niż zwyczajna lokata w banku, czy też niepewne inwestycje giełdowe.

Mam bardzo szeroką gamę ofert, w budynkach nowych lub planowanych do budowy: w tym ofertę w najnowszym projekcie w Mississaudze, bardzo blisko Plazy Wisła. Zachęcam do kontaktu oraz rozważenia takiego zakupu; warto rozważyć taką propozycję, a nasza usługa doradcza jest bezpłatna!

We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz bezpłatną wyceną nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni. Udzielamy również bezpłatnych porad przed wystawieniem domu na sprzedaż. Pamiętajmy, że dobra porada, zarówno przy wystawieniu domu na sprzedaż, jak i jego kupnie, może przynieść nam wymierne korzyści!

Bezpośredni kontakt pod numerem telefonu: 647-209-3511, e-mail: house4usteam@gmail. com oraz strona internetowa: www.house4us.ca. Pracujemy w zespole: Co Dwie Głowy To Nie Jedna

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.