Sprzedaż domu: kilka porad

0

Każdy dom jest nieco inny, chciałbym jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów, które na pewno wpłyną na dużo lepszą prezentację domu do sprzedaży. Co jest dość istotne i trzeba tu dodać, że porady te nie spowodują dużych wydatków, ale na pewno przyczynią się do uzyskania lepszej ceny oraz szybszej sprzedaży.

Oczywiście bardzo ważna jest prezentacja oraz łatwość dostępu z zewnątrz do samej nieruchomości: w obecnej sytuacji pogodowej, bardzo istotne jest zadbanie o czystość ogrodu, pozbycie się liści, innych zawadzających elementów: dom musi zachęcać do wejścia! Dobrze jest umieścić nieco stroików, lampek, które związane są z obecną porą roku.

W samym domu należy stworzyć jak najbardziej zachęcające, zapraszające wnętrze: właśnie to wejście ma powiedzieć przyszłemu lokatorowi, że “nie ma lepszego miejsca na świecie niż własny dom”. Sam przedpokój musi sprawiać jak najlepsze wrażenie: dobrze jest zadbać o odpowiedni dywanik, coś ładnego powiesić na ścianie, oraz zadbać o odpowiedni, modny kolor ścian.

W miarę miejsca można również dodać małe miejsce do siedzenia/ zmiany butów, oraz umieścić lustro, które rozjaśni oraz optycznie powiększy pomieszczenie.

Ważne jest umieszczenie roślin doniczkowych. Badania wykazują, że rośliny domowe mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. W wielu różnych badaniach wykazano, że rośliny te wpływają bardzo korzystnie nawet na nasze zdrowie, na koncentrację, oczywiście jakość powietrza, a nawet powodują obniżenie ciśnienia. Rośliny są niedrogie; muszą jednak być zadbane i świeże. Warto sprawdzić, choćby w internecine o zaletach niektórych roślin, choć wiem, że większość z nas ma swoje ulubione.

Poduszki, kocyki, stroiki oczywiście dodają uczucia komfortu, elegancji, zwłaszcza w salonie, tzw. pokoju rodzinnym, czy sypialni. Dobrze jest mieć różne kolory, fakturę, różne kształty. Tego typu akcesoria dodają ciepła, podkreślają osobowość naszego domu.

Jako że wszystkie meble są zazwyczaj kwadratowe, prostokątne, mają ostre linie, dobrze jest dodać nieco innych kształtów w otoczeniu: można rozważyć owalny stolik lub dywan, okrągłą ramę do obrazu, sofę lub puf o zaokrąglonych kształtach, dobrze jest właśnie złamać bardzo usystematyzowaną powierzchnię, co stwarza, że pomieszczenie sprawia wrażenie bardziej komfortowego.

Sypialnia powinna stwarzać wrażenie oazy spokoju: trzeba się tu czuć przyjemnie, wygodnie; więc można tu dodać duży wygodny fotel. Koloryt powinien przypominać nasze ulubione spa, które czasem odwiedzamy: podstawą jest relaks i wypoczynek! Obecnie bardzo modne są miękkie, pikowane zagłówki do łóżek. Ważne jest zadbanie o miękkie wyjście z łóżka, np. w postaci bardzo delikatnego dywanika, bo mam nadzieję, że podłoga w całym domu jest drewniana.

Oświetlenie to bardzo istotny element: wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jak ważne jest oświetlenie! Trzeba rozważyć różne opcje, w zależności od pomieszczenia: ważne jest aby było jasno! Obecnie jest tak wiele nowego rodzaju oświetlenia, które również jest oszczędnościowe, lecz równocześnie daje więcej światła, a co ważne nie jest punktowe, bardziej rozproszone, lecz dające dużo światła.

W miejscu komputerowo-biurowym dobrze jest dodać trochę charakteru: można wprowadzić unikalne akcesoria, np. typu kolekcjonerskiego, co doda bardziej personalnego odczucia; można poszukać czegoś na pchlim targu lub w sklepach z używanymi rzeczami.

W pokoju familijnym, salonie powinno być miękko i wygodnie: obszerne, miękkie wypoczynkowe sofy, z dużą ilością poduszek, skórzany puf, wiele różnego rodzaju elementów sprawiających zachęcające wrażenie ciepła oraz wypoczynku.

Koniecznie należy pozbyć się niepotrzebnych gratów! Oczyścić, rozjaśnić przejścia, pochować dziecinne zabawki, nie można mieć nic w przejściach, co utrudniałoby poruszanie się po domu i jego pomieszczeniach.

Sprawy zapachowe: oczywiście bardzo ważnym elementem jest zapach oraz pierwsze wrażenie przy wejściu do domu. Nie przesadzajmy jednak z zapachami sztucznymi: wielu ludzi jest na nie uczulonych! Najlepiej rozprzestrzenić zapach naturalny, np. parzonej kawy czy pieczonych jabłek w piekarniku. W momencie robienia Open House to zawsze pomaga! Na codzień dobrze jest rozejrzeć się za naturalnym elementem zapachowym. Ważne, aby posiadając domowe zwierzaki nie było ich czuć w domu!

We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz bezpłatną wyceną nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni. Udzielamy również bezpłatnych porad przed wystawieniem domu na sprzedaż.

Pamiętajmy, że dobra porada, zarówno przy wystawieniu domu na sprzedaż, jak i jego kupnie, może przynieść nam wymierne korzyści! Bezpośredni kontakt pod numerem telefonu: 647-209-3511, e-mail: house4usteam@gmail. com oraz strona internetowa: www.house4us.ca.

Pracujemy w zespole: Co Dwie Głowy To Nie Jedna

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.