W Kielcach stanie pomnik Przemysława Gosiewskiego

3

Społeczny komitet budowy pomnika Przemysława Gosiewskiego zawiązał się w czwartek w Senacie. Monument upamiętniający wicepremiera w rządzie Jarosława Kaczyńskiego ma stanąć w przyszłym roku w Kielcach.

Jak poinformował PAP senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń w skład społecznego komitetu budowy pomnika weszli m.in. rodzice Przemysława Gosiewskiego, jego żona europosłanka PiS Beata Gosiewska, prezydent Kielc Wojciech Lubawski, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Jacek Semaniak i świętokrzyscy senatorowie PiS.

“To będzie pierwszy w województwie świętokrzyskim pomnik tego bardzo za służonego na naszego regionu i tego miasta człowieka. Przemysław Gosiewski wiele lat swojej aktywności parlamentarnej i rządowej poświęcił na rzecz rozwoju i wsparcia regionu świętokrzyskiego. Traktował go jako swoją ziemię” – powiedział przewodniczący społecznego komitetu budowy pomnika.

Dodał, że w najbliższym czasie komitet przygotuje dokumenty i złoży wniosek do władz Kielc o wskazanie ewentualnej lokalizacji pomnika. “Chcielibyśmy ,aby pomnik został odsłonięty w pierwszej połowie 2018, roku odzyskania przez Polskę niepodległości. Osoba, która cieszyła się takim społecznym poparciem i szacunkiem, nawet wśród ludzi, którzy nie podzielali jego poglądów, z pewnością na to zasługuje” – podkreślił senator Słoń.

Przemysław Gosiewski należał do PiS od 2001 roku. Organizował struktury tego ugrupowania w Świętokrzyskiem. Udało mu się tam zbudować najliczniejszą organizację wojewódzką PiS w kraju.

Pełnił funkcję ministra-członka Rady Ministrów w rządzie Kaczyńskiego, będąc jednocześnie szefem stałego komitetu Rady Ministrów. Od 8 maja 2007 do 7 września 2007 i od 11 września 2007 do 16 listopada 2007 roku był wicepremierem. Pomiędzy tymi okresami był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie Tu 154M pod Smoleńskiem.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

3 Comments

 1. Dlaczego ” zginął” , przecież , to była Katastrofa, a nie pole bitwy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • herbetkobogdan@gmail.com on

   Tak zginal bo to byl zamach.Przestan ogladac TVN albo czytac Wyborcza bo przestaniec myslec jak powinienes.

  • Marek Maciolowski on

   @Henry
   Niezmienna ” liliowa” logika komentatora “Henry” – w Katyniu w/g takiej logiki ofiary by tylko zmarly a nie zginely.
   Rezultat ten sam, przyczyny rozne.
   Pan Przemyslaw Gosiewski zginal w katastrofie smolenskiej – ktora nie byla ” wypadkiem” lecz zamachem, na co wskazuja dowody rzeczowe zgromadzone w sledztwie.
   Jak mowi ulubieniec tej redakcji Petru ” po owocach ich zobaczycie ” – mam na mysli sprawcow tego zamachu .

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.