Znaczny spadek fali migracyjnej we Włoszech

0

Liczba migrantów, którzy przybyli na wybrzeża Włoch od lipca do listopada br., spadła o 67 proc. w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej – poinformowało w czwartek MSW w Rzymie. Od początku tego roku przypłynęło 117 tys. osób.

Według danych resortu od 1 lipca do końca listopada br. do Włoch dotarło drogą morską ponad 33 tys. migrantów. W tym samym okresie 2016 roku do kraju przypłynęło 102 tys. ludzi. Spadek fali migracyjnej dotyczy przede wszystkim exodusu z Libii.

W listopadzie przybyło stamtąd 4,7 tys. osób, czyli o 65 proc. mniej przed rokiem, gdy było ich 13,5 tys. To rezultat porozumień zawartych przez włoski rząd z władzami libijskimi, które wznowiły patrolowanie swych wybrzeży i przystąpiły do walki z przemytem migrantów.

Resort poinformował, że liczba migrantów przybyłych do Włoch od początku 2017 roku jest niższa o 32 proc. niż w 2016 roku. Wówczas do kraju dotarło 173 tys. migrantów.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.