Kadra bokserów trenuje w Colorado Springs i szykuje się do meczów z Kanadą

0

Od tygodnia reprezentacja pięściarzy trenuje w amerykańskim ośrodku w Colorado Springs. W dniach 26 i 28 stycznia podopieczni trenera Karola Chabrosa stoczą towarzyskie mecze z Kanadą w Montrealu.

W kadrze na amerykańskie zgrupowanie znaleźli się m.in.: kat. 49 kg Jakub Słomiński (Wda Świecie), 56 kg Maciej Jóźwik, Tomasz Resól (obaj Skorpion Szczecin), 60 kg Adrian Kowal (Olimp Lublin), 64 kg Karol Kowal (Skorpion Szczecin), 75 kg Bartosz Gołębiewski (Rushh Kielce), Rafał Wołczecki (Adrenalina Wrocław), 81 kg Arkadiusz Szwedowicz (Skorpion Szczecin), +91 kg Aleksander Stawirej (Ziętek Team Kalisz).

Z tego grona złote medale ubiegłorocznych MP w Człopie wywalczyli: Słomiński, Resól, Gołębiewski i Szwedowicz.

“Szukamy rozwiązań, które pozwolą naszym bokserom na podniesienie umiejętności, stąd pomysł na wyjazd do Stanów Zjednoczonych” – powiedział PAP kierownik wyszkolenia PZB Janusz Stabno.

Biało-czerwoni pracują w USA wspólnie z miejscowymi zawodnikami oraz Brytyjczykami i Nowozelandczykami.

Po zakończeniu treningu w Colorado Springs, podopieczni Chabrosa polecą do Montrealu na dwa spotkania z Kanadą. Mecz mają być rozgrywane w ośmiu kategoriach wagowych, a w planowanym składzie Polski są Słomiński, Jóźwik, Adrian Kowal, Karol Kowal, Filip Wąchała (69 kg, Sako Gdańsk), Gołębiewski, Jakub Kasprzak (81 kg, Boks Poznań), Stawirej.

“W tym roku główną imprezą w kalendarzu międzynarodowym są mistrzostwa Europy do lat 22 w Rumunii (większość polskiej ekipy narodowej to młodzieżowcy – PAP). Z kolei wśród kobiet mistrzostwa kontynentu odbędą się w maju w naszym kraju, zaś w listopadzie mistrzostwa świata zaplanowane są w Indiach” – dodał Stabno.

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.