Nowy cykl filmowy “W naszym domu mowimy po polsku!” (1)

2

Jednym z największych wyzwań dla Polaków zamieszkałych poza granicami kraju jest to, czy uda im się przekazać polski język, kulturę i tradycje swoim dzieciom. Czy można dobrze zaadaptować się w nowym kraju i jednocześnie zachować polską tożsamość? Jak zachować balans między życiem w nowym środowisku a zachowaniem własnej tożsamości narodowej i utrzymaniem znajomości języka polskiego? Na te i inne pytania odpowiadają bohaterowie cyklu 8 reportaży pt. “W naszym domu mówimy po polsku!” zrealizowanych w Stanach Zjednoczonych przez Fundację Dobra Polska Szkoła z Nowego Jorku przy współpracy z Fundacją Human doc z Opola.

Cykl jest częścią kampanii o tej samej nazwie, której celem jest popularyzacja języka polskiego i dwujęzycznego wychowania w polskich rodzinach zamieszkałych poza granicami Polski, prowadzonej od 2010 roku przez Fundację Dobra Polska Szkoła z Nowego Jorku.

Oto pierwszy:

Projekt współfinansowany jest w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w roku 2017. Projekt objęty jest licencją Creative Common”.

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

2 Comments

  1. Jestem w Kanadzie 28 lat ale w moim i naszym domu , mówimy po Polsku,łącznie z trójka dorosłych juz dzieci a najmłodszy syn urodził sie tutaj.Jestem dumna mama bo wiem ,ze to co robiłam odniosło pozytywne skutki i było wartoDzieki temu ze moje dzieci mówią pięknie po Polsku , ja osiągnęłam słabszy angielski ale nie żałuje,za to one wiedza ze sa Polakami a ich rodzice polskimi emigrantami a co najważniejsze,ze razem z nami sa dumni ze swojego pochodzenia

  2. Bardzo podobal mi sie ten film. Wspanialy przyklad pielegnacji jezyka i kultury polskiej. Serce sie raduje , ze mamy za granica Polakow ktorzy pielegnuja i zaszczepiaja jezyk polski dzieciom. To jest piekne. BRAWO POLONIA.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.