Ogrzewanie kaloryferami

0

Podczas srogiej zimy chyba nic nie jest przyjemniejsze niż ogrzewanie kaloryferem: nie wiem, może to przyzwyczajenie rodem z Polski. W związku z tym, że ten typ ogrzewania nie wymusza nawiewu powietrza, które niesie często ze sobą dużo kurzu, a także nasila różnego rodzaju uczulenia. Zwłaszcza nowszy typ ogrzewania, zainstalowany w podłodze lub też w różnego typu “gadżetach” jak np. wieszaki/podgrzewacze na ręczniki. Oczywiście dużo jest tego typu ogrzewania, zwłaszcza w domach starszych.

W wielu domach, gdzie instalacja ta była unowocześniana lub też w instalacjach nowych, zainstalowano produkt pod nazwą Kitec.

I tu właśnie zaczyna się problem: jeżeli produkt o nazwie Kitec został zainstalowany, niektóre z instytucji ubezpieczeniowych nie ubezpieczą Waszego domu! Powodem tego jest zbyt częste psucie się połączeń oraz rozwarstwiających się przewodów, powodujących zalania domu.

Sprawa z ubezpieczeniem wyszła dość niedawno i warto na nią zwrócić uwagę kupujących domy z takim ogrzewaniem: możemy być narażeni na dodatkowe koszty! A więc hydraulicy, którzy wcześniej instalowali ten system, doszli teraz do wniosku, że system ten jest na tyle niedobry, że po jakimś czasie zawsze doprowadzi do awarii, a więc należy go wymienić!

Tu należy przypomnieć, że jeśli w domu Waszym instalacja ogrzewania wodnego była montowana w latach pomiędzy 1995 a 2007, należy bezwzględnie sprawdzić, czy nie został użyty system Kitec: a jeżeli tak, to wszystkim zalecam natychmiastowe jego zastąpienie innym systemem. W tym momencie można również dołączyć do grona osób, które pozwały firmę o odszkodowania: można się o tym dowiedzieć na stronie www.kitecsetlement.com.

System Kitec, sprzedawany w latach 1995-2007, jest systemem przewodów przewodzących wodę. System ten używał mosiężnych połączeń oraz giętkich przewodów w kolorze niebieskim oraz pomarańczowym, które to wykonane zostały z mieszanki poliuretanu i aluminium.

System ten pomyślany był aby zastąpić przewody miedziane, gdyż przewody te są dużo bardziej giętkie i łatwiejsze do instalacji, oraz oczywiście tańsze niż miedziane. W rezultacie, wielu hydraulików nalegało wręcz na używanie tego typu przewodów, gdyż dla nich były z wielu powodów wygodniejszy oraz tańszy.

Jeśli kupiliście już dom z takim systemem ogrzewania, możecie spodziewać się kłopotów z jego ubezpieczeniem, w zależności od firmy ubezpieczeniowej. W większości firmy te po prostu chcą uniknąć ewentualnych zgłoszeń szkód wyrządzonych po awarii tego systemu. Nawet jeśli nie mieli Państwo przypadku odmowy ubezpieczenia, i tak powinniście otrzymać rekompensatę od firmy IPEX, która to pomoże Wam zainstalować nowy system.

W roku 2011 wytoczono procesy przeciwko producentowi, w rezultacie ugody z firmą utworzono specjalny rachunek w wysokości 125 milionów dolarów amerykańskich, z którego pokrywane są koszty wymiany. Odszkodowania dostępne są zarówno w Stanach, jak i Kanadzie, gdyż ugoda (a właściwie trzy ugody pokrywające różne terytoria), pokrywa obszar obu państw. Podpisana ugoda z producentem, została wprowadzona w życie 9 stycznia 2012 roku, a zgłaszanie wszelkich roszczeń względem firmy IPEX uzgodniono do dnia 9 stycznia 2020 roku, więc jeżeli w dalszym ciągu posiadacie Państwo ten system w swoim domu, radzę sprawdzić wszystkie warunki na podanej uprzednio stronie internetowej, w celu uzyskania informacji w jaki sposób możecie złożyć reklamację. Życzę powodzenia!

Natomiast wszystkim kupującym dom z takim systemem ogrzewania radzę sprawdzić czy nie jest on zamontowany w tej nieruchomości.

Proszę o kontakt wszystkich, nawet najbardziej wymagających klientów w celu znalezienia odpowiedniej nieruchomości na każdą kieszeń we wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz bezpłatną wyceną nieruchomości również. Pamiętajmy, że dobra porada przy wystawieniu domu na sprzedaż może przynieść nam wymierne korzyści! Warto “zasięgnąć języka” u agenta z doświadczeniem.

Bezpośredni kontakt: pod numerem telefonu: 647-209-3511, e-mail: house4usteam@gmail. com oraz strona internetowa: www.house4us.ca.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.