Ottawa zapłaci za bezdomnych w Toronto

0

W czasie konferencji prasowej w ratuszu w Toronto, na której był obecny minister obrony narodowej Harjit Singh Sajjan, mer Toronto John Tory, a także federalny poseł liberalny Adam Vaughan, omawiano sytuację wykorzystania zbrojowni Moss Park Armoury jako tymczasowego schronienia dla ludzi bezdomnych.

Została ona otwarta dla bezdomnych w sobotę wieczorem, kiedy miasto przeżywało trzynasty dzień bardzo niskich temperatur i ostrzeżeń o wyjątkowym mrozie.

W czasie konferencji prasowej minister Sajjan powiedział, że obiekt ten będzie dostępny dla bezdomnych dłużej, aż do 29 stycznia, a także że miasto nie będzie finansowo odpowiedzialne za wykorzystanie tego obiektu jako schroniska dla bezdomnych.

Mer Tory był mile zdziwiony tą wiadomością, której wcześniej nie znał, jednakże podkreślił, że nigdy nie brano pod uwagę pieniędzy jako przyczyny, dla której miano by nie otworzyć tej placówki dla ludzi wymagającej schronienia.

Przedstawiciel grupy walczącej o prawa ludzi żyjących w nędzy i bezdomnych Ontario Coalition Against Poverty (OCAP) powiedział, że jest to bardzo dobra wiadomość, jednakże mimo że wszystkie programy dostępne w zimie kończą się 15 kwietnia, bezdomność nie kończy się 15 kwietnia i wymaga rozwiązania jako poważny problem społeczny.

Mer Tory powiedział, że pracownicy miejscy pracują nad znalezieniem właściwych lokalizacji w całym Toronto na nowe stałe schroniska dla osób bezdomnych.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.