Pomoc dla młodych przez smsy

0

Kids Help Phone poinformowało, że poszukuje wolontariuszy, którzy są chętni aby obsługiwać nową formę usług dla młodzieży w kryzysie. Młodzi ludzi wkrótce będą mogli korzystać z tej linii kryzysowej poprzez SMSy, rozpoczynając od przyszłego miesiąca, najpierw tylko w Manitobie.

W planie jest przeprowadzenie pilotażowego projektu, który będzie trwać od czterech do sześciu miesięcy zakończonym podsumowaniem tego czego się nauczono i zidentyfikowaniem dalszych form rozwoju formatów świadczonych usług. Chodzi o to aby pomoc była dostępna w taki sposób, w jaki porozumiewają się najchętniej młodzi ludzi.

Szczególnie ważne jest to w wiejskich, oddalonych od dużych ośrodków miejskich miejscach, gdzie młodzi ludzi mogą mieć kłopot aby mówić przez telefon swobodnie albo gdzie nie ma dobrych połączeń internetowych.

Osoby, które zainteresowane są pomocą i chcą zostać osobą, która będzie pomagała w sytuacjach kryzysowych, mogą składać aplikacje online, będą musiały przejść przez program szkoleniowy, badanie przeszłości kryminalnej, a także muszą być gotowe poświęcić co najmniej cztery godziny tygodniowo przez co najmniej rok.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.