“Za Hitlera i naszą ojczyznę, ukochaną Polskę”

2

Urodziny Hitlera, “Sieg heil!” i inne hitlerowskie okrzyki i gesty, swastyki, niemieckie mundury i hełmy – nie, to nie Niemcy, to POLACY!!!

20 stycznia 2018, 20:47 “Ołtarzyk” ku czci Adolfa Hitlera, płonąca swastyka, “Sieg Heil!”. To dzieje się na spotkaniach polskich neonazistów. Dziennikarzom “Superwizjera” TVN udało się przeniknąć do tego środowiska. Na nagraniach ukrytą kamerą widać, jak ono funkcjonuje.

Listopad 2017 roku. W centrum Katowic działacze Ruchu Narodowego zorganizowali demonstrację, podczas której wieszali na szubienicach portrety polskich parlamentarzystów. Politycy z portretów protestowali wcześniej przeciwko pojawieniu się na marszu 11 listopada haseł rasistowskich i faszystowskich. Narodowcy zarzucili im szkalowanie Polski w kraju i za granicą.

Zdjęcia europosłów na szubienicach. Wiadomo, kto wieszał. To za mało dla prokuratury.  Demonstrację prowadził Jacek Lanuszny, asystent prezesa Ruchu Narodowego, posła Roberta Winnickiego. Lanuszny reprezentuje też stowarzyszenie Duma i Nowoczesność oraz fundację Orle Gniazdo.

Duma i Nowoczesność powstała w 2011 roku w Wodzisławiu Śląskim, a najważniejszym wydarzeniem organizowanym przez nie sa mistrzostwa w surwiwalu pod hasłem “Przetrwać, by zwyciężyć”.

To jednocześnie tytuł albumu neonazistowskiej grupy rockowej Honor z piosenkami o narodowym socjalizmie i Rudolfie Hessie – partyjnym zastępcy Adolfa Hitlera w latach 1933-1941.

“To nie nazizm a la Trzecia Rzesza”

W poprzedzających te wydarzenia miesiącach dziennikarze “Superwizjera” TVN zdołali przedostać się z ukrytymi kamerami do środowiska polskich neonazistów. W marcu 2017 roku dotarli na koncert popularnej wśród nich muzyki w dolnośląskiej wiosce Grodziszcze. Dokładne miejsce i godzina imprezy do ostatniej chwili były utrzymywane w tajemnicy. Na sali, pełnej nazistowskich symboli, uczestnicy – Polacy i Niemcy – wspólnie unosili ręce w tzw. rzymskim pozdrowieniu i krzyczeli “Sieg Heil!”. Niektórzy nie ukrywali wytatuowanych na ciele swastyk i symboli SS.

Więcej

This slideshow requires JavaScript.

 

 

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

2 Comments

 1. Fundacja “Duma i Nowoczesność” zarejestrowana za rządów PO&PSL sponsorowana przy poparciu sędziego Trybunału Konstrytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego przynosi wstyd Polsce ale i hańbę tym którzy ją poppierali. PIS zdelegalizuje tą organizacjębo rzeczywiście stoi na straży interesów naszego kraju.

 2. Prosze szanowna redakcje o sprawdzanie pozyskanych informacji. Kultura i dziennikarska rzetelnosc tego wymaga. Dla sprostowania wiadomosci z TVN i artukuly Gazety:

  “W związku z materiałem TVN ukazującym groteskowe pajacowanie kilku osób przebierających się w lasach potajemnie w mundury nazistowskie, zachowania rodem z serialu komediowego „Alo alo” Ruch Narodowy wydał „Oświadczenie ws. tendencyjnego materiału TVN”.

  W oświadczeniu Jacek Lanuszny prezes Regionu Śląskiego Ruchu Narodowego napisał:

  „W odniesieniu do materiału z programu „SuperWizjer” TVN24 oświadczam, że nie ma żadnych związków pomiędzy Ruchem Narodowym a wydarzeniami i postaciami przedstawionymi w programie telewizyjnym.

  Wbrew informacjom medialnym stowarzyszenie „Duma i Nowoczesność” nie jest i nie było częścią Ruchu Narodowego ani organizatorem happeningu w Katowicach, który przygotowałem osobiście wraz z działaczami RN. Stowarzyszenie przez osiem lat swojego istnienia prowadziło wiele wartościowych akcji społecznych i ubolewam nad tym, że ten pozytywny dorobek zostaje teraz wizerunkowo zniweczony.

  Wobec ujawnionych informacji nie widzę jednak możliwości dalszej współpracy i rezygnuję z członkostwa w stowarzyszeniu. Jednocześnie apeluję o niełączenie stowarzyszenia z Ruchem Narodowym oraz o niełączenie groteskowych i nagannych postaw z materiału filmowego ze statutową działalnością a także z pracą organizacyjną pozostałych członków stowarzyszenia.

  Jako polski narodowiec i historyk potępiam wszelką aktywność o neonazistowskim charakterze i zachęcam ludzi zainteresowanych nacjonalizmem do odkrywania bogatego dziedzictwa polskiego ruchu narodowego. Do wyraźnego rysowania granicy pomiędzy tym co należy do naszej tradycji ideowej, a tym co jest jej obce. Nie ma wśród nas tolerancji dla chorych postaw i ideologii.

  Dziennikarze TVN24 umieścili w swoim reportażu moje wypowiedzi nagrane ukrytą kamerą, mimo że wiedzieli, że jestem otwarty na rozmowę z nimi i mówię nieoficjalnie dokładnie to samo co publicznie. Odbieram to jako sztuczne tworzenie atmosfery sensacji. Po ukończeniu swojego „śledztwa” dziennikarze nie zwrócili się do mnie o normalny komentarz do sprawy. Jest to charakterystyczny dla liberalnych mediów brak rzetelności dziennikarskiej, za którym stoi chęć uderzenia w środowisko narodowe i skojarzenia go na siłę z patologicznymi zachowaniami.

  Na marginesie, życzyłbym sobie podobnego tropienia nagannych postaw w sytuacjach, kiedy na ostatnich tęczowych i lewicowych protestach pojawiły się czerwone flagi. Bo jak dotąd owe symbole zbrodniczego totalitaryzmu liberalnym „dziennikarzom śledczym” w przestrzeni publicznej nie przeszkadzają.

  W przypadku takiej stacji jak TVN to już nie zaskakuje. Uczciwych dziennikarzy zapraszam do normalnej współpracy, na którą zawsze byłem i jestem otwarty o czym redaktorzy ze Śląska mogą zaświadczyć”.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.