Dobre zmiany dla wynajmujących

0

Rząd Ontario ogłosił wprowadzenie na rynek pierwszych w historii standardowych kontraktów wynajmu, które będą obowiązywać w przypadku wynajmów prywatnych.

Począwszy od 30 kwietnia we wszystkich tego typu wynajmach obowiązywać będą standardowe formularze przy wynajmowaniu domów, mieszkań, kondominiów i mieszkań w suterenach.

“Ontario było jedną z niewielu prowincji, które do tej pory nie miały tego typu procedury i w związku z tym po prostu nadążamy za innymi,” powiedział minister ds. polityki mieszkaniowej Peter Milczyn.

W Ontario wynajmowanych jest ok 1,25 mln prywatnych lokali i co miesiąc zmienia ręce ok 19 tysięcy.

Decyzja ta podjęta została i zrealizowana po wielu przerażających historiach, np. jesienią kilkanaścioro studentów z zagranicy zostało oszukanych na tysiące dolarów przez człowieka, który wymagał od nich łapówek za załatwienie wynajmu mieszkania, a także zapłacenia czynszu z góry za kilka miesięcy.

W nowych formularzach musi być sprecyzowany całkowity czynsz, data kiedy jest on należny, a także wszystkie reguły związane z wynajmem, a więc obowiązki wynajmującego i lokatora. Jest również konieczność wyszczególnienia co może, a co nie jest zawarte w ramach wynajmu.

Wszystkie podpisane do tej pory kontrakty, które są jeszcze aktualne, nadal obowiązują.

Nowe przepisy nie dotyczą domów opieki, domów dla emerytów, a także lokali socjalnych, oraz wszelkich umów komercyjnych. Rząd planuje wprowadzenie podobnych standardowych formularzy umów dla tych wszystkich nieobjętych na razie form wynajmu.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.