Nowe projekty mieszkaniowe

0

Jak powszechnie wiadomo, większość mieszkań w nowobudowanych apartamentowcach jest dość niewielka, tendencja do budowania coraz mniejszych mieszkań zdominowała całe budownictwo. Mając na uwadze rodziny większe, jedna z firm deweloperskich w Toronto już na etapie ostatniej fazy planowania budowy budynków mieszkaniowych, postanowiła wyeliminować z budynku mieszkania mniejsze, tj. kawalerki oraz jednosypialniowe, planując budowę mieszkań o średniej powierzchni 800 do 1000 stóp kwadratowych, przeważnie dwu- lub trzy-sypialniowych, dla większych rodzin.

Stwierdzono, że jest coraz więcej zainteresowanym kupnem rodzin z dziećmi, które wymagają większych powierzchni. Tego typu mieszkań budowano mniej, więc coraz mniej rodzin z dziećmi było nabywcami takich nowych apartamentów, sprzedawanych jeszcze w fazie projektowania.

Obecnie coraz więcej rodzin z dziećmi rozgląda się za mieszkaniami w apartamentowcach, przede wszystkim z uwagi na koszt nieruchomości, a także rosnące koszty utrzymania. Obecnie miasto zaczyna wprowadzać zalecenia dla deweloperów odnośnie budowy wysokościowców, gdzie w najbliższej okolicy powinny znaleźć się place zabaw dla dzieci, a także skwery dla osób starszych.

Niestety, z uwagi na coraz bardziej rosnące ceny nieruchomości, wielu deweloperów zupełnie nie zwracało uwagi na zapewnienie chociażby placów zabaw; w większości wypadków budowane mieszkania były co najwyżej dwusypialniowe, lub jeszcze z dodatkiem tzw. denu, czyli osobnego małego “pokoju”, a raczej wnęki, często bez okna czy szafy.

Przeważnie więc ciągle wzrastające koszty nieruchomości spowodowały, że większość deweloperów nie kwapi się z wydatkowaniem dodatkowych funduszy na zapewnienie budowy placu zabaw, czy innych udogodnień dla przyszłych mieszkańców tych wysokościowców. Segment rodzinny został zupełnie zaniedbany.

Dodatkową kwestią ograniczającą zakup przez rodziny z dziećmi był termin odbioru budynków: ciągnący się nieraz do 3 – 4 lat od podpisania umowy, a więc zbyt długi okres, zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi. Kupno lub też wynajem mieszkań dla rodzin z dziećmi ograniczał się do budynków starszych, gdzie metraż jest znacznie większy, niż w nowobudowanych.

Obecnie różnica w cenie pomiędzy mieszkaniem a domem powiększyła się ze średniej 200 tysięcy do 600 tysięcy dolarów – są to dane z ostatniej dekady. Jednocześnie udział mieszkań dwusypialniowych i większych w nowobudowanych projektach zmniejszył się z 67 procent w latach 90-tych, do okolo 40 procent obecnie.

Jednocześnie bardzo zmniejszył się udział budowanych szeregowców (townhouses), który przeznaczony był właśnie dla mniej zamożnych rodzin, wszystko na korzyść budowanych apartamentowców. Obecnie dominują w sprzedaży małe mieszkania typu studio, kawalerka, czy jednosypialniowe, które kupowane są przez inwestorów, głównie jako inwestycja, na wynajem.

Cena budowanych obecnie mieszkań 3-sypialniowych wzrosła znacznie, do około 900 tysięcy za nowe mieszkanie, co znacznie ograniczało ich zakup przez rodziny wielodzietne. Pozwolenia na budowę wydawane przez miasto naciskają na budowę właśnie mieszkań większych, przeznaczonych dla rodzin z dziećmi. Nacisk miasta spowodował również nastawienie marketingowe sprzedających deweloperów – zauważamy już w ogłoszeniach rodziny z wózkami, dziećmi itp.

W niektórych nowo planowanych obiektach zaczyna uwzględniać się ogólnie dostępne sale do zabaw z dziećmi, a więc tzw. “common areas”, czyli pomieszczenia wykorzystywane przez wszystkich mieszkańców zaczynają uwzględniać coraz więcej funkcji na rzecz rodzin z dziećmi.

W sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości, proszę o kontakt bezpośredni pod numer telefonu: 647-209-3511, lub e-mail: house4usteam@gmail.com.

Oferujemy bezpłatną wycenę każdego typu nieruchomości. Obecny rynek jest w dalszym ciągu rynkiem sprzedającego. Oczywiście kiedy nieruchomość dobrze się prezentuje, sprzedaż jest prawie natychmiastowa. Dla tych, którzy zamierzają zamienić mieszkanie na mniejsze, lub myślą np. o powrocie do kraju na emeryturę, czas na sprzedaż nieruchomości w dalszym ciągu jest bardzo dobry.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.