Ofensywa obronna Patricka Browna

0

Z ostatniej chwili: Patrick Brown został usunięty z klubu parlamentarnego Partii Konserwatywnej przez  tymczasowego lidera Vica Fedeliego. Fedeli podkreśla, że namawiał Browna, aby sam ustąpił, ale ponieważ ten odmówił, w piątek podjęto decyzję o usunięciu go. Jeżeli Brown pojawi się w Legislaturze we wtorek, kiedy posłowie wznawiają obrady po przerwie zimowej, Brown nie będzie mógł zasiadać w niej jako poseł konserwatywny.

Patrick Brown, były lider Partii Konserwatywnej Ontario, który ustąpił na skutek dwóch oskarżeń przez anonimowe kobiety dotyczących molestowania seksualnego sprzed 10 lat, zaostrzył swoją kampanię na rzecz obrony dobrego imienia.

Przede wszystkim twierdzi, że nie zrezygnował ze stanowiska lidera i technicznie jest nim nadal. Jak twierdzi, jego współpracownicy sporządzili notatkę o jego rezygnacji i ogłosili ją bez jego akceptacji ani konsultacji z nim. Jak twierdzą eksperci, możliwe jest, że cała kampania wyboru nowego lidera mogłaby zostać zakwestionowana i utraciłaby moc prawną.

Brown apeluje obecnie do kobiet, które zgłosiły zastrzeżenia wobec jego zachowania, oskarżając go o molestowanie, aby złożyły oficjalne skargi na policję.

Ma również pretensje do stacji telewizyjnej CTV News, że nie podano wszystkich szczegółów dotyczących zgłaszanych przez kobiety oskarżeń. W długim poście na Facebooku w środę Brown powiedział, że zarzuca stacji CTV zniesławienie ponieważ w podawanych przez kobiety wersjach występują nieścisłości, których nie podano do publicznej wiadomości. Dopiero we wtorek po południu CTV poinformowało, że pierwsza z kobiet, która zarzucała Brownowi zmuszanie jej do oralnego seksu, kiedy był posłem federalnym, a ona pracowała u niego w biurze, nie była de facto w tym czasie szkole średniej ani nie była zbyt młoda aby podawać jej alkohol.

Kobieta twierdzi, że zmiana tych “szczegółów” nie ma żadnego znaczenia dla całości jej historii i że od czasu gdy wystąpiła z zarzutami stała się celem bardzo nieprzyjemnej kampanii ze strony mężczyzn.

Zdaniem Browna natomiast ta zmiana szczegółów ma ogromne znaczenie.

Zwracając się do redakcji CTV News, Brown powiedział: “kłamaliście i zniesławiliście mnie.”

Jednocześnie w wywiadzie dla Global News Brown twierdzi, że musiały być jeszcze jakieś dodatkowe motywy tych oskarżeń: “bardzo chcę stwierdzić kto za tym stoi i dlaczego to zostało zrobione.”

W odpowiedzi redaktor naczelny CTV poinformował, że stacja i reporterzy nie mają sobie nic do zarzucenia. Zapytano Browna jednoznacznie czy jest zdania, że kobiety kłamią ale na ten temat się nie wypowiedział.

Ofiary twierdzą, że nawet pewne nieścisłości nie zmieniają faktów. Podobne zdanie ma prawnik kobiety, która zmieniła swoją wersję. David Butt uważa, że tego typu sytuacje zdarzają się po tak długim okresie czasu i kiedy trudno jest opowiedzieć publicznie, że do takich wydarzeń doszło.

Brown również zwraca uwagę na to, że obie rzekome ofiary znały reporterów CTV towarzysko, a także, że pierwsza z ofiar twierdzi, że do incydentu doszło w jego sypialni przy zamkniętych drzwiach natomiast Brown w tym czasie mieszkał w mieszkaniu typu “open concept” i jego sypialnia nie miała drzwi. Druga z kobiet, która twierdzi, że zaczął ją całować, sama próbowała go pocałować kiedy kobieta, z którą był w związku, znajdowała się w innym pokoju.

39-letni Brown został oskarżony przez dwie kobiety, których oskarżenia ujawniła stacja CTV. Incydenty miały miejsce w okresie, kiedy Brown był federalnym posłem, w domu Browna. Nie podano nazwisk kobiet.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.