Oskarżenia wobec dziennikarza

0

Bardzo znany dziennikarz w Kanadzie, który prowadzi słynny program The Agenda na kanale TVO Steve Paikin został oskarżony przez byłą kandydatkę na burmistrza Toronto o zachowanie, które określane jest molestowaniem seksualnym. Mowa o sytuacji z 2010 roku.

Paikin wyjaśnił sprawę na Facebooku zaprzeczając wysuniętym przez nią oskarżeniom i powiedział, że został poinformowany o nich w sobotę e-mailem, który otrzymał od oskarżającej go.

Sarah Thompson oskarżyła go publicznie na swojej stronie internetowej w czasie weekendu, pisząc, że że jadła z nim lunch, w czasie którego zaproponował jej, że może z nią zrobić wywiad jeżeli pójdzie z nim do łóżka. Podobno przy tej rozmowie znajdował się również jej asystent.

Jak wyjaśnił Paikin: “Spędziłem 35 lat budując moją reputację, a te oskarżenia połączyły mnie z historią, z którą nie mam absolutnie nic wspólnego”. Zwracając się bezpośrednio do oskarżycielki powiedział “Sarah, ty i ja oboje wiemy, że incydent, który opisujesz, nigdy nie miał miejsca, jest kompletną fikcją i jasno stwierdzam, że nigdy nie miałem seksu, nie sugerowałem, nie prosiłem, nie wskazywałem albo nie żartowałem na temat jakichkolwiek kontaktów seksualnych z tobą.”

Ogłosił, że rozpoczęła się walka o odzyskanie swojej reputacji, którą Sarah Thomson próbuje zniszczyć.

Zwracając się do niej powiedział także “nie wiem dlaczego ale mnie pomówiłaś, oskarżyłaś niesłusznie, obraziłaś.”

Szef telewizji TVO Lisa de Wilde poinformowała, że sprawą zajmie się niezależny śledczy, natomiast Paikin nadal będzie prowadzić program The Agenda. Sprawa jest szczególnie istotna ponieważ coraz więcej jest podobnych przypadków w związku z kampanią #MeToo i Time’s Up, które zmieniają losy wielu osób publicznych.

Reporter CTV News Paul Bliss został zawieszony kilka godzin po tym jak pewna kobieta oskarżyła go o niewłaściwe zachowanie o charakterze seksualnym, podobnie zresztą jak kilku polityków Partii Konserwatywnej.

Paikin jest bardzo znanym i szanowanymdziennikarzem,zajmuje się sprawami politycznym od kiedy został zaangażowany przez TVO w 1992 roku. W 2013 roku otrzymał Order of Canada. Sarah Thomson, jak ujawniono, żartowała sobie na temat pójścia do łóżka z ówczesnym milionerem Conradem Blackiem w czasie przyjęcia, co słyszała jego żona, dziennikarka Barbara Amiel.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.