Warto poprawić swój angielski

0

Z cyklu: Odczarować angielski (i polski)

Dzisiaj zrobimy sobie przerwę i na chwilę odejdziemy od spraw, które omawiam od kilku tygodni. Chciałabym wreszcie odpowiedzieć na listy, które dostaję od Państwa w reakcji na moje artykuły i na lekturę mojej książki. Od dawna planowałam ustosunkować się do Państwa uwag i komentarzy. Uczynię to dzisiaj.

Przede wszystkim serdecznie dziękuję Państwu za tyle miłych słów i komplementów. To dla mnie wielka satysfakcja wiedzieć, że to co piszę jest potrzebne i że pomaga osobom, które zmagają się z różnymi problemami w języku angielskim.

Ideą tego cyklu jest pokazanie Polakom uczącym się angielskiego, że w wielu przypadkach błędy są do wyeliminowania jeżeli się je zauważy i zrozumie na czym polegają.

Większość imigrantów (i nie tylko, bo i książkę i artykuły z tego cyklu czytają także osoby uczące się angielskiego w Polsce albo przebywające gdzieś poza Polską czasowo) ma opanowane co najmniej podstawy języka angielskiego. Najczęściej znają język w stopniu albo zaawansowanym albo średniozaawansowym, ale nadal popełniają różne błędy, które im wyższy poziom opanowania języka, tym bardziej rażą, ale jednocześnie – i to jest bardzo pocieszające – są stosunkowo łatwe do wyeliminowania przy fachowej pomocy. Często jest to kwestia po prostu poznania pewnych prawidłowo-́ci i reguł i zastosowania ich w praktyce poprzez ćwiczenia. Klucz to zrozumienie zasady i wprowadzenie jej w życie.

Ponieważ bardzo często pytają mnie o to Państwo w swoich listach, odpowiadam: tak, jestem gotowa pracować z osobami chętnymi, aby pomóc im poprzez korektę ich problemów. To w wielu przypadkach kwestia kilku czy kilkunastu sesji indywidualnych najpierw diagnoza problemów, a potem ustalenie drogi “leczenia”. Sporo pracy domowej, we własnym czasie.

Ponieważ mamy możliwość spotykania się wirtualnego, przez Skype, umożliwia to pracę z osobami, które są w zupełnie innym miejscu niż ja. A to daje ogromną elastyczność i swobodę czasową. Można uczestniczyć w zajęciach nie wchodząc z domu.

A zatem osoby zainteresowane współpracą proszę o telefon 416-262-0610 lub e-mail: mbonikowska@gazetagazeta.com.

Tu mogą Państwo znaleźć szczegóły oferty, którą mogę Państwu zaproponować. 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.