Większa dyscyplina przy wyborach

0

W czasie wyborów lidera w Partii Konserwatywnej Ontario postanowiono zachować większą dyscyplinę i rygory w rejestrowaniu osób, które mają prawo głosować i oddają głosy.

Będzie to dwustopniowy proces weryfikacji przy głosowaniu online.

Każdy członek partii otrzyma swój unikalny numer weryfikacyjny pocztą, który będzie potrzebny aby móc zagłosować online, a następnie będzie musiał wysłać fotografię albo scan dokumentu tożsamości zanim będzie miał prawo głosowania.

Te obostrzenia spowodowane są tym, że odkryto, iż partia ma de facto o 67 tys. mniej członków niż 200 tys., którą to liczbę członków podawał były lider Patrick Brown, chwaląc się, że tylu udało mu się zapisać.

Wśród kandydatów, którzy już zgłosili się do startu w wyścigu o stanowisko lidera, znajdują się

Pierwsza debata kandydatów na lidera odbędzie się w Toronto 15 lutego, dzień przed ostatecznym terminem zgłaszania swoich kandydatur przez zainteresowanych kandydowaniem, a także ostatnim dniem, kiedy mogą się rejestrować nowi członkowie partii.

Przewidywana jest jeszcze jedna debata.

Głosowanie odbędzie się pomiędzy 2 a 8 marca, a rezultaty zostaną ogłoszone 10 marca.

Jak podała Patria Konserwatywna zaangażowano niezależne instytucje, które będą odpowiedzialne za sprawdzanie głosów i chronienie personalnych danych.

W tej chwili jest troje zdeklarowanych oficjalnych kandydatów na stanowisko lidera partii. Są to: torontoński polityk Doug Ford, brat zmarłego mera Toronto Roba Forda, Caroline Mulroney, córka premiera Kanady Briana Mulroneya oraz Christine Elliott, która przegrała z Brownem w 2015 roku, wdowa po federalnym ministrze finansów Jimie Flaherty’m.

Startować będą być może także, mimo że jeszcze nie potwierdzili tego: były szef firmy Postmedia Rod Phillips oraz krytyk Partii Konserwatywnej ds. energetyki Todd Smith.

Dwie osoby, które spodziewano się, że staną do tej walki czyli Monte McNaughton i Lisa MacLeod powiedzieli, że nie będą ubiegali się o to stanowisko.

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.