Zakazany w Rosji film “Śmierć Stalina” trafi kin

0

Brytyjsko-francuska komedia “Śmierć Stalina”, której pokazywania zakazano w Rosji, 8 lutego trafiła do białoruskich kin. Ministerstwo kultury nie dopatrzyło się naruszeń białoruskich przepisów w filmie Armando Iannucciego.

Białoruską premierę planowano pierwotnie na 25 stycznia, ale z powodu wycofania filmu z rosyjskich kin ministerstwo kultury w Mińsku zleciło swoim ekspertom sprawdzenie, czy nie zawiera on zakazanych treści.

Przedstawiciel resortu Alaksandr Rydwan poinformował w poniedziałek portal Biełorusskije Nowosti, że specjaliści nie dopatrzyli się w filmie niczego nielegalnego, a ministerstwo “nie zgłasza uwag” i zezwala na wyświetlanie komedii na Białorusi.

Film “Śmierć Stalina” to pozytywnie oceniana przez krytyków komedia, opowiadająca o ostatnich godzinach życia sowieckiego dyktatora i walce o władzę w ZSRS po jego śmierci w 1953 r.

W Rosji władze wycofały zgodę na dystrybucję filmu, oceniając m.in., że wyśmiewa i obraża historię ZSRS. Protestujący przeciwko pokazom filmu twierdzili, że jest to “paszkwil” i “prowokacja”. Z Mińska Justyna Prus

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.