Zakupy nieruchomości w 2018 roku

0

Kupujący po raz pierwszy nieruchomość w naszej metropolii są coraz mniej pewni swego: nie wiedzą czy będzie ich stać na wejście na rynek, w jakim zakresie; a wszystko spowodowane nowymi zasadami zakupu oraz ciągle rosnącymi kosztami zaciągania pożyczek hipotecznych, które w stosunku do wcale nierosnących zarobków są bardzo kosztowne.

Niedawno przeprowadzone badania rynku wykazały, że obecnie maleje liczba klientów, którzy mają zamiar kupić nieruchomość po raz pierwszy, tym samym wejść na rynek jako stały klient.Otóż procentowo jest to już tylko 41 procnet respondentów, w stosunku do 53 procent badanych w roku ubiegłym, a więc spadek jest dość spory. W samym mieście Toronto chętnych do zakupu było około 46 procent, w porównaniu z 64 procentami w roku ubiegłym, natomiast miast okolicznych jedynie 37 procent, w stosunku do 44 w roku ubiegłym, a więc spadek wszędzie jest dość znaczący.

Według opinii niektórych rynek kształtuje się w taki sposób, że obecnie trzeba zaczekać, sytuacja jest niepewna i lepiej będzie zorientować się jak dalej wszystko się potoczy; niektórzy z poszukujących są zniechęceni rzucanymi pod nogi kłodami w postaci ciągłych utrudnień przy zakupie nieruchomości. Podstawowym jednak utrudnieniem jest ciągle zawyżanie kryteriów dla kupujących na kwalifikacje do uzyskania pożyczki hipotecznej, co znacznie zaniża możliwości zakupu, podczas gdy ceny idą w górę. A więc realnie liczba nowokupujących jest ciągle zaniżana ich możliwościami kwalifikacyjnymi, przez co maleje ich dostęp do nieruchomości w Toronto.

Badania rynku przeprowadzono również na tych, którzy kupili w ostatnim roku nieruchomości: oczywiście większość preferowała zakupy w tzw. obszarze “905”, czyli poza miastem, gdzie pierwszokupujących było więcej, bo 48 procent, w stosunku do 43 procent w latach poprzednich.

Natomiast wzrosła liczba chętnych do sprzedaży swoich nieruchomości, w porównaniu z majem ubiegłego roku: do 40 procent badanych. Większość jako powód podało szukanie powierzchniowo większej nieruchomości, a nie tylko sprzedaż w celach zarobkowych. Niektórzy wręcz twierdzą, że stagnacja cen pozwoli im na zamianę domu na większy bez angażowania większych środków pieniężnych.

Szacunkowo, zrzeszenie agentów nieruchomości przewiduje sprzedaż na poziomie pomiędzy 85 a 95 tysięcy domów w roku obecnym, podczas gdy w roku 2017 sprzedano 92 394 nieruchomości.

Obecne liczby wykazują niewielką liczbę spadkową w stosunku do roku ubiegłego, ale wartości te na pewno ulegną zmianie po spodziewanej zwiększonej aktywności w miesiącach wiosennych, kiedy w każdym roku przeprowadzane jest najwięcej transakcji.

Jeżeli chodzi o sprawy cenowe, to przewiduje się średnią cenę domu na poziomie pomiędzy 800 a 850 tysięcy dolarów, ze średnią gdzieś około 825 tysięcy dolarów, czyli nieco wyżej niż średnia za rok 2017, która wyniosła niecałe 823 tysiące.

W dalszym ciągu jednak większość klientów powoli przyzwyczaja się do zainicjowanych niedawno zmian legislacyjnych oraz ogólnej sytuacji na rynku nieruchomości, a po ich zaadoptowaniu można spodziewać się nieco większego wzrostu cen oraz zwiększonego ruchu na rynku. Zbyt wielu klientów czeka jeszcze ze swoimi decyzjami – potrzebujemy więcej normalności.

Oczywiście inwestorzy z Chin zainteresowani są nadal nieruchomościami w Kanadzie, mimo wprowadzoneo dodatkowego podatku dla inwestorów zagranicznych. Fakt ten był jedną z przyczyn tak drastycznej podwyżki cen, lecz mimo to zainteresowanie kupujących z tego kierunku nie słabnie i spodziewane jest na poziomie ubiegłego roku. Według badań przeprowadzonych na rynku chińskim, Kanada jest obecnie na trzecim miejscu pod względem krajów, w których chcą inwestować w nieruchomości. Otóż 14 procent inwestorów wskazuje Kanadę jako miejsce do zakupu, po Stanach Zjednoczonych (26 procent), oraz Australii (19 procent). Jednym z powodów jest także koszt życia w wielkich miastach chińskich, który w przypadku trzech miast jak Hongkong, Szanghaj czy Pekin, jest wyższy niż w Vancouver czy Toronto. Motywacja zakupu wśród chińskich inwestorów również się zmieniła – otóż 65 procent deklaruje chęć używania tych nieruchomości dla siebie, a nie jako inwestycje.

We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz bezpłatną wyceną nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni. Udzielamy również porad przed wystawieniem domu na sprzedaż, włączne z tzw.”staging”.

Pamiętajmy, że dobra porada, zarówno przy wystawieniu domu na sprzedaż jak i jego kupnie, może przynieść nam wymierne korzyści! Bezpośredni kontakt pod numerem telefonu: 647- 209-3511, e-mail: house4usteam@ gmail.com oraz strona internetowa: www.house4us.ca. Pracujemy w zespole: Co Dwie Głowy To Nie Jedna!

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.